SS VE TARİKATLAR “İDLİB’DEKİ ÇETELERE” YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI

0 178
image_pdf

İçişleri Bakanı Soylu’nun imzasıyla 81 ilin valiliklerine gönderilen yazıda, AFAD, Kızılay gibi kamu kurumları ve cemaatlere yakın dernek ve vakıflar aracığıyla yardım toplanması istendi.

İçişleri Bakanlığı, tarikat ve kamu kurumlarının ortaklaşa yürüttüğü “İdlib’e yardım” kampanyası başlattı. Valiliklere gönderilen yazıda, tüm kamu kurum ve kuruluşları ile belediyelerin kampanyaya destek vermesi istendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun imzasıyla 81 ilin valiliklerine gönderilen yazıda, merkez ve taşra teşkilatlarına bağlı kamu kurumları ile belediyelere duyurularak kampanyanın desteklenmesi istendi.

  • AFAD, KIZILAY YA DA CEMAATLERE YAKIN DERNEKLER ÜZERİNDEN YARDIM TOPLAYIN

Cumhuriyet’ten Muhammed Özmen’in haberine göre yazıda, AFAD, Kızılay gibi kamu kurumlarının yanı sıra cemaatlere yakınlığıyla bilinen dernek ve vakıflar aracığıyla yardım toplanması istendi. İşbirliği yapılan dernek ve vakıfların arasında, Nur cemaatine bağlı Hayrat Vakfı, Menzil tarikatına bağlı Beşir Derneği, Aziz Mahmut Hüdai Vakfı, Sadakataşı Derneği ve Deniz Feneri Derneği gibi kuruluşlar yer alıyor.

  • VALİLİKLERDEN TÜM KAMU KURUMLARINA TALİMAT

Bakanlığın talimatının ardından valiliklerden tüm kamu kurumlarına gönderilen yazılarda ise “Vatandaşların öncelikle SMS ile 10 TL’lik yardımlar yapmasına katılması ve banka hesaplarına bağış yaptırılması” istendi. Ayrıca malzeme yardımı yapmak isteyenlerin de valiliklere yönlendirilmesi istendi.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.