Sakarya’da Kürt İşçilere IRKÇI-FAŞİST Saldırı

0 247
image_pdf

Mardin’den Sakarya’ya fındık toplamaya gelen Kürt işçilere yönelik saldırı faşist-ırkçı T.C. devletinin karakterinin bir sonucu ve yansımasıdır. Kürt işçilerine ve emekçi halkına yönelik saldırılar iki ülke  Türkiye ve Kürdistan işçi sınıfınının bu faşist ve ırkçı katil sürülerine karşı birlikte “öz örgütlerini” oluşturarak savunma savaşını yükselmeleri ve faşizme karşı birlikte direnişleri ile sömürgeci ve faşist devletin tümüyle ortadan kaldırılması ile neticelenecektir.

Mardin Mazıdağı’ndan Sakarya’ya giden 16 fındık işçisi, işveren ve köylülerin saldırısına uğradı. Fındık işçileri, saldırı sonrası memleketlerine dönmek için yola çıktı. Kürt işçilere ırkçı-faşist saldırı sonrası saldırıya uğrayanlardan Barış Demir, olaydan önce işverenle aralarında bir sorun olmadığını dile getirerek, “Biz sabah çalışmak için bahçeye gittik. İşveren gelip, ‘köpek sürüsü’ diye laf söyledi. Bunun üzerine bahçeden çıktık” dedi.

Bahçeden çıktıkları için işveren tarafından “Siz burayı memleketiniz mi sandınız burası bizim” şeklinde tehdit edildiklerini aktaran Demir, “Bunun üzerine bize saldırdılar. 8 kişi 3 kişiye sopalarla saldırdı” şeklinde anlattı.

Saldırıdan sonra işçiler memleketlerine dönmek için yola çıktılar.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.