On Binlerin Katılımı ile FHKC’nin 55. Kuruluş Yılı Kutlandı

0 36
image_pdf

FHKC’nin, 55. kuruluş yılı yediden yetmişe on binlerin katılımı ile coşkuyla kutlandı. Sabahın erken saatlerinde  On binlerce Filstinli, Deniz’den, Nehir’e özgür Filistin için FHKC’nin 55. kuruluş yılı kutlamalarının yapılacağı Gezze’deki Katibe meydanında toplandı.

55. kuruluş yılı kutlamalarında konuşan FHKC Genel Sekreter yardımcısı Cemil Mezher ” İşgalci düşman ancak silahlı mücadele ve halkın kapsamlı savaşı ile yenilecek. Halkımız bu gerçeği daha fazla kavramış durumda. Bu görevi halk savaşını ve direnişi daha fazla tırmandırarak ve düşmanın kanını dökerek ve daha fazla direnişle başaracağız. Bu halkımızın tercihi ve iradesidir.

Bu, bizim ve başkalarının direnişin kuluçka merkezlerine desteğimizi güçlendirmemizi,   İşgale direnmek için birleşik bir direniş cephesi oluşturmamızı gerektirir, bu bizim ve tüm direniş örgütleri için bir görevdir.” dedi.

Filistin İslami Cihat Hareketi Genel Sekreteri Ziad Nakhaleh, FHKC’nin 55. kuruluş yılı kutlamalarına online bağlantı ile katılarak bir konuşma yaptı.

Batı Şeria’da şehit olan FHKC üyesi ve Aslanlar Yuvası liderlerinden Tamer Kilani‘nin annesi, FHKC’nin Gazze’deki 55. kuruluş yıldönümü mitinginde bir konuşma yaptı.

  • Tamer Kilani’nin Annesi:

“Tamer’in rol modelleri Corc Habaş, Vedi Haddad ve Ebu Ali Mustafa’ydı. Tamer bu liderlerin ilkeleriyle yetiştirildi. Oğlumun bu yola girmesinden gurur duyuyorum. Tamer, kendisi ve tüm direniş savaşçıları için gerçek bir gurur kaynağıdır. Tamer, çocukluğundan beri Cepheliydi ve sonunda fedakarlığıyla bu kahramanca hareketi ve bizleri onurlandırdı.

Size ve tüm halkımıza vasiyetim: Tamer’i ve onun kahramanlık öyküsünü kendinize örnek alın, bu onurlu yolu seçin. Kurtuluş yolunu unutmayın ve asla silahı bırakmayın. Tamer, Corc Habaş, Vedi Haddad, Ebu Ali Mustafa, Leyla Halid ve tüm liderlerin yolunda ilerlemeye devam edin!” diye vurguladı.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.