İslami Cihat Hareketi ve FHKC Liderleri Bir Araya geldi

0 35
image_pdf

Filistin İslami Cihat Hareketi Genel Sekreteri Ziyad el-Nakhala, Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) Genel Sekreter Yardımcısı Cemil Mezher liderliğindeki  Marwan Abdelal, Ebu Ahmed Fuat, Mahir El Tahir, Ömer Murad, Mahmud El Ras’ında içinde yer aldığı  bir heyeti, Cihad Hareketi Siyasi Bürosu üyeleri Dr. Muhammed el-Hındi, basın bürosu başkanı Dr. Enver Ebu Taha ve hareketin Lübnan’daki temsilcisi İhsan Ataya’nın huzurunda kabul etti.

Görüşmede, Filistin’deki son gelişmeler ve Filistin davasına yönelik büyük riskler, özellikle Batı Şeria şehirlerinde devam eden Siyonist saldırganlık ve tüm Filistin’i yutmak isteyen Siyonist  yerleşim projesi karşısında direnişin nasıl yanıt vereceği ele alındı.

Cemil Mezher ve Ziyad el-Nakhala liderliğinde bir araya gelen heyet, direnişin birliğinin önemini, Cenin’de,  Batı Şeria ve diğer şehirlerdeki tugayların direniş doktrinine dayanan birleşik bir Filistin stratejik vizyonu geliştirme ve Siyonist varlıkla çatışmayı sürdürme ihtiyacını vurgulayarak, meydanların birliği için verilen direniş ruhunu yükseltmeyi güçlendirdimek gerekliliğini vurguladılar.

İki taraf ayrıca, Siyonist düşmanla uzlamayı seçen ve yüzleşmekten kaçan, Filistin davasını zayıflatan ve zarar veren ve Filistin’in kutsal mekanlarına tutunan özgür Arap halklarına dayatılan “normalleşme” dalgasıyla yüzleşme ihtiyacını vurguladı.

Görüşmde ayrıca, ikili ve ortak ilişkileri güçlendirmenin formül ve yolları tartışıldı ve Filistin ulusal çıkarlarına hizmet edecek, direnişi yükseltecek ve işgalle yüzleşecek adımları somutlaştırmanın önemi vurgulandı.

Kaynak: Hedef Kapısı

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.