Mustafa Erden (Mujo Muriç) Yaşamını Kaybetti

0 624
image_pdf
  • Mustafa Erden’in hayatını kaybetmesi sosyalistleri yasa boğdu

Devrimci Sosyalist mücadelenin, özellikle Avrupa ülkelerinde devrimci mücadelenin ve aktivitenin tanınmış isimlerinden olan Mustafa Erden (Mujo Muriç) Lüksemburg’da yaşamını yitirdi.

Mustafa Erden (Mujo Muriç) 9 Haziran 1962’de Mekadonya göçmeni geniş bir ailenin evlatlarından biri olarak İstanbul’da doğdu. Gençlik yıllarının başında devrimci mücadele ile tanışan Mustafa Erden, özellikle 1970’li yılların sonunda Pendik bölgesinde anti faşist mücaelede öncü gençlerden biri oldu. Devrimci Savaş yapılanması içinde siyasi faaliyetlerine başlayan Erden, Kağıthane/ Nurtepe bölgelerinde de devrimci çalışmalarda bulundu.

12 Eylül Cuntasından sonra Devrimci Kurtuluş saflarına katılan Erden, cuntanın gelişinden sonra arandığı için yurtdışına çıkmak zorunda kaldı.Yurtdışında devrimci faaliyetlerini sürdürdü. Avrupa sol, sosyalist kamuoyunca yürüttüğü devrimci faaliyetler nedeniyle yakından tanınan Erden, 3 erkek biri kız 4 evlat babasıydı.Kurduğu dostluk ilişkileri nedeniyle sol kamuoyunun sevdiği isimlerden biri olan Erden, Belçika’da yaşıyordu. Erden, dün gece geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Erdem’in ölümü sol kamuoyunda büyük bir üzüntü yaratırken, cenazesinin kaldırılması ile ilgii bilgilerin henüz netlik kazanmadığı öğrenildi.Ailesi ve arkadaşları tarafından cenaze hazırlıklarına başlandığı, cenazenin nerede kaldırılacağı netlik kazandıktan sonra açıklama yapılacağı öğrenildi.

Kaynak: Nethaber ajansı

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.