MİT, MOSSAD ve KDP Şengal’e Operasyon kararı aldı

0 80
image_pdf

 Uzun süredir işgalci Türk devletinin Şengalê yönelik başlatacağı saldırı gündemde iken saldırı kararının eş zamanlı olarak Mesif ve Hewler’in Şoreş mıntıkasında MİT ve KDP’nin üst düzey yetkililerinin yer aldığı toplantılarda alındı.

Uzun süredir işgalci Türk devletinin Şengal’ê yönelik gerçekleştireceği saldırı gündemde iken saldırı kararının 14.03.2021’de eş zamanlı Mesif ve Hewler’in Şoreş mıntıkasında MİT ve KDP’nin üst düzey yer aldığı toplantılarda alındığı öğrenildi.

Kaynaklarımızca teyit ettirilen bilgilere göre 14.03.2021 tarihinde Hewler’in Şoreş mıntıkasında MİT’e bağlı bir heyet, KDP’den Parastina bağlı bir grup üst düzey Peşmerge komutanı ve MOSSAD’tan da üyelerin yer aldığı bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantının ismi netleştirilmeyen bir Türkmen’in evinde yapıldığı ifade edildi.

Yapılan bu toplantıya ilişkin elde edilen bilgilere göre ele alınan konular ve verilen kararlar şunlar;

– İran eksenli Şii Hilal planının kırılması için ortak hareket edilmesi(MİT-KDP-MOSSAD)

– Şengal’de PKK’nin tasfiye edilmesi,

– Şengal hattında bulunan Haşdi Şabi güçlerinin varlığı tehdit olarak görüldüğü bunun için de PKK-Haşdi Şabi ittifakının engellenmesi için gerekli tedbirlerin alınması,

– Haşdi Şabi güçlerinin bu ortak operasyon sürecinde taraf olmaması için ABD’nin İran’a karşı kendilerine destek vermeye ikna etmek.

– MOSSAD’ın da desteğiyle PKK güçlerine karşı koordineli bir operasyonun en geç bir aya kadar başlatılması için yol haritası belirlendiği ifade edildi.

  • MİT’in tüm Kirli Planlarının kararı Mesif’te alınıyor!

Daha önce de Heftani’ne yapılacak operasyon kararı ve medya savunma alanlarına güç kaydırma kararının alındığı Mesif’te bu kez de Şengal’e saldırı kararı verildi.

Lekolin.org olarak edindiğimiz bilgilere göre 14.03.2021 tahinde saat 17.00’de daha önce birçok kez kullanılan Mesif alanında MİT müsteşar yardımcısı ve KDP yetkililerinden Mesrur Barzani, Veysi Barzani, Rêber Ahmed ve Parastin genel sorumlusunun katıldığı bir toplantı gerçekleştirildi. Bu toplantıda Şengal’e saldırı konusu en çok tartışılan konulardan biri olmakla beraber saldırıda KDP’nin hangi pozisyonda yer alacağı belirlendiği öğrenildi.

Yine edindiğimiz bilgilere göre yapılan toplantıda Şengal’e yönelik saldırının 9 koldan, Ramazan ayı öncesi başlatılması yönünde bir kararlaşmanın gerçekleştiği belirtildi. İşbirlikçi KDP ve işgalci TC’nin ortaklaşa gerçekleştireceği Şengal saldırsına ABD’nin yeşil ışık yaktığı ifade edildi.

Yapılan toplantıya Irak yetkililerinden kimse bulunmazken toplantıda Irak Hükümetinin bu saldırı karşısında, İran’ın sorun çıkarmaması için ikna ettiği belirtildi.

KDP ve MİT’in başını çektiği eş zamanlı yapılan toplantılarda ortak kararlar alındığı, Şengal’e ve Özgürlük Hareketine karşı geniş kapsamlı bir saldırı hazırlığının olduğu belirtildi.

 

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.