MHP Aliağa Belediyesinde 60 İşçi Daha İşten Çıkarıldı

0 212
image_pdf

31 Mart yerel seçimlerinde yeniden Aliağa belediye başkanı seçilen Serkan Acar, göreve başlar başlamaz onlarca işçiyi işten çıkardı. İlk olarak 200’e yakın işçinin görev yerlerini değiştiren Acar, 4 aylık görev süresi içinde 190 işçinin iş akitlerine son verdi.

Aldığı bu karar sonrası tüm Türkiye’de büyük tepki çeken Acar, işçi kıyımına devam ediyor. Acar, gerekçe göstermeden bugün mesai çıkışı 60 işçiyi işten çıkardığı öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre 33’ü Fen İşleri ve 27’si Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan belediye personeline iş akitlerinin sona erdiği bildirildi.

Bu güne kadar 250’yi bulan işten çıkarmaların devam edeceği, toplamda sayının 500’ü geçeceği iddia edildi.

Haksız yere işten atılan işçiler, Aliağa Demokrasi Meydanı’nda “Direniş Çadırı” kurdu. 101 gündür çadıra gelen işçiler, her gün seslerini duyurmak için eylemlerine devam ediyor.

Eylemlerinin devam edeceğini belirten işçiler, “Haksız yere işten atıldık ve işe iade edilmemizi istiyoruz. 100 gündür direniyoruz ama başkan hala bizlerin hakkını vermediği gibi işe de almıyor. İşe alınana kadar çadırda direnişimiz devam edecek” dedi.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.