Mardin’de PÖH Müdürü Tufan Kansuva Çatışmada Öldürüldü

0 104
image_pdf

Mardin Ömerli ilçesi ile Nusaybin ilçesi arasında Ömeryan kırsalında operasyona çıkan polislerle gerillalar arasında çıkan çatışmada Mardin Polis Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva öldürüldü

Valilikten yapılan açıklamada, Mardin İl Jandama Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü’nün Ömeryan kırsalındaki operasyonu sırasında PKK’nin saldırı düzenlediği belirtildi.

Saldırıda Mardin Polis Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva ve bir korucunun yaralandığını ve ardından yaralıların Mardin Devlet Hastanesi’ne intikalinin sağlandığını belirten Valilik, Kansuva’nın tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdiğini kaydetti.

  • Sokağa çıkma yasağı

Mardin Valiliği, PÖH Şube Müdürü Tufan Kansuva’nın öldürüldüğü çatışma sonrası Nusaybin ve Ömerli’ye bağlı dört kırsal mahallede sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Askeri operasyon başlatılan Nusaybin’in Büyükkardeş ve Küçükkardeş kırsal mahalleleri ile Ömerli’ye bağlı Sulakdere ve Duygulu kırsal mahallelerinde sokağa çıkma yasağı ilan etti. Ömeryan bölgesinde yer alan mahallelerdeki yasağın ikinci bir duyuruya kadar devam edeceği belirtildi.

 

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.