Maltepe Belediyesi grevine saldırı

0 23
image_pdf

Maltepe Belediyesi’nin grevdeki işçilere saldırı gerçekleştirildi.

Maltepe Belediyesi ve Genel-İş Sendikası arasında toplu sözleşme sürecinde anlaşma sağlanamaması üzerine işçiler greve gitti. Grevdeki Maltepe Belediyesi işçilerine dönük saldırı yaşandığı paylaşıldı. İşçiler yüze yakın kişinin bulunduğu bir grup tarafından saldırıya uğradıklarını ifade etti. “Maltepe Belediyesi İşçileri Grevde” sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şunları ifade etti:

“Küçükyalı’da işçi arkadaşlarımıza yaklaşık 100 kişilik bir grup tarafından planlı bir saldırı yapıldı. Gerekli araştırmaları yapıyoruz, ilerleyen saatlerde bunu organize eden, işçilere saldırtan kişileri yapacağımız basın açıklamasıyla tek tek açıklayacağız.”

Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Maltepe’ye gönderilen ekiplerin ve kimlikleri belirsiz sivil ekiplerin grevdeki işçilere rağmen çöpleri topladıkları sosyal medyaya yansıdı. Geçtiğimiz günlerde de Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ında katılımı ile bir grup grevdeki işçilerin iradesini hiçe sayarak çöp toplamak istemiş, işçilerin ve halkın tepkileriyle karşılaşmıştı.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.