Leyla Güven Annesinin Taziyesine Katılabilecek

0 319
image_pdf
58 gündür açlık grevinde olan ve  Annesinin cenazesine katılamayan Leyla Güven, taziyesine katılabilecek. Güven’in avukatları, Cevriye Güven’in cenaze ve taziyesine katılması için Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevi Müdürlüğü’ne yaptığı başvuruya olumlu yanıt verildi.
Cezaevi Müdürlüğünün talebi ilettiği Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın da Güven’in avukatlarının talebine olumlu karşıladığı bildirildi. Doktorların Güven’in yolculuk yapmasının sağlığı için ciddi risk oluşturup oluşturmadığına dair görüşleri sonrası, Güven’in annesinin taziyesine katılıp katılamayacağı belirlenecek. Güven’in avukatları, karayolu ile yapılacak yolculuğun getireceği yorgunluğun Güven’in sağlık durumunda riskler oluşturacağı kaygısıyla yolculuğun uçakla yapılması yönünde talepte bulundu.
Ancak, Diyarbakır’da 2 gündür oluşan yoğun sis nedeniyle uçak seferlerinin iptal edilmesi yolculuk için uçağın bulunup bulunmaması kaygısı yaratırken, Güven’e yolculuk sırasında bir doktor ve avukatın refakat etmesi talebi de Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına iletildiği belirtildi.
image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.