Afrîn Kurtuluş Güçleri: 3 İşgalci Öldürüldü

0 651
image_pdf
NATO’CU Türk işgal ordusu ve çetelerine yönelik düzenlenen eylemlere ilişkin açıklama yayınlayan Efrîn Kurtuluş Güçleri, 3 işgalcinin öldürüldüğünü duyurdu.

Efrîn Kurtuluş Güçleri Rai bölgesi ile Efrîn’in Şêrawa ilçesinde işgalcilere karşı gerçekleştirilen eylemlere ilişkin yazılı açıklama yayınladı.

Açıklamanın ayrıntıları şu şekilde:

“Güçlerimiz yeni taktiklerle Efrîn ve çevresinde işgalci unsurlara yönelik eylemlerini sürdürmektedir. Birliklerimiz tarafından gerçekleştirilen eylemler sonucu işgalci Türk ordusu ve güdümündeki çete unsurlarına ağır darbeler vurulmuştur.

Bu çerçevede; Operasyon timlerimiz 1 Ocak günü Efrîn’in Şêrawa ilçesine bağlı Kibêşînê köyü mevkiinde işgalci unsurlara yönelik bir eylem gerçekleştirmiş, eylem sonucunda tespit edilebildiği kadarıyla 2 çete yaralanmıştır.

Rai’de baskın eylemi

Savaşçılarımız 2 Ocak günü Ra’i mıntıkası yakınlarında işgalci unsurların konuşlandığı mevzilere iki kol şeklinde bir baskın eylemi düzenlemiştir. Gerçekleştirilen eylem yakın mesafeden yaklaşık yarım saat süren bir çatışmaya dönüşmüş, işgalci unsurlar timlerimizin saldırısını kırmak amacıyla panzer dahil olmak üzere çeşitli ağır silahlar kullanmıştır. işgalci askerlerin tüm bu girişimleri başarısız olmuş ve eylem sonucunda 3 çete öldürülürken 1 çete ağır yaralanmıştır.”

THKC – RAMAZAN GÜLEKEN

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.