Katil ABD Ülkemiz’den ve Ortadoğu’dan Defol!

0 231
image_pdf

Nakliyat-İş İstanbul/ İstinye’de bulunan ABD Başkonsolosluğu önününe giderek basın açıklaması ile Irkçı cinayeti protesto etti. Nakliyat-İş Sendikası, “Katil ABD/Trump Ortadoğu’dan ve Ülkemizden Defol, ABD Halkı ve İşçi Sınıfı Yalnız Değildir” yazılı döviz ve pankartlar taşıdılar.

ABD’de yaşanan ırkçı cinayetlere son verilmesi için İstanbul’da bulunan ABD Başkonsolosluğu önünde eylem gerçekleştirdi.

Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu yaptığı açıklamada, ABD’de Siyahi Amerikalı George Floyd’un “nefes alamıyorum” demesine rağmen ABD polisi tarafından boğazına basılarak katledildiğini ve bunun kabul edilemez bir durum olduğunu söyledi. Küçükosmanoğlu, konuşmasının devamında ABD emperyalizminin haksızlık, adaletsizlik ve zulüm üzerine kurulu bir sistem olduğunu ve  kendi ülkesinde de eşitliği ve adaleti sağlayamadığını ifade itti.

Eyleme, Nakliyat Ambarları ve Tüvtürk Araç Muayene istasyon işçileri katıldı. Eylemde ABD Halkı ve İşçi Sınıfı ile dayanışma mesajı içeren sloganlar atıldı.

Küçükosmanoğlu, ABD yönetimini bu katliamlara son vermeye çağırdı ve bir kez daha insanlığın baş düşmanı ABD’yi protesto ettiklerini ve ABD İşçi Sınıfının ve halkının adil bir düzen için verdikleri mücadeleyi desteklediklerini, dayanışma içerisinde olduklarını belirtti. Konuşmanın ardından atılan sloganlarla eylem sona erdi.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.