İzocam’da Grevimizi Başlatmış Bulunuyoruz

0 314
image_pdf
İZOCAM grevi bu sabah başladı

İzocam bu sabah “İzocam’da grevdeyiz! Saat 9:00 itibariyle İzocam’da grevimizi başlatmış bulunuyoruz” diyerek İzocam önünde greve başladı.

İzocam geçtiğimiz günlerde , “Tüm İzocam işçilerinin görüşü alınarak, 18 Ocak 2019 günü İzocam Tic. Ve San. A.Ş.’ye bağlı Dilovası ve Tarsus tesislerinde greve çıkma kararı alınmıştır” sözlerle patronla Toplu İş Görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine greve çıkacağını duyurmuştu.

İzocam bu sabah “İzocam’da grevdeyiz! Saat 9:00 itibariyle İzocam’da grevimizi başlatmış bulunuyoruz” diyerek İzocam önünde greve başladı.

İzocam greve çıkma kararlarına ve yaşanan sürece dair;

  • “Üyelerimize işten atılan arkadaşlarının ise tekrar işe alınamayacağı söylendi. Üstelik buna gerekçe olarak da işe iadenin “şirketin var oluşunu, kültürünü, marka imajını ve istikrarlı duruşunu” tehlikeye sokabileceği gösterildi. İş cinayetlerinde, çalışanların ölümüne sebep olan İzocam Tic. Ve San. A.Ş. sendikal örgütlenme sırasında iş sağlığı güvenliği kurallarını bahane ederek işten attığı işçileri tekrar işe almamak için şirket kültürünü gerekçe gösterdi!

 

  • Şirket kültürü örgütlenmeye çalışan işçileri işten atmak mıdır? İşçileri asgari ücrete mahkûm etmek midir? Sendikal örgütlülüğün önüne geçerek kârını arttırmak mıdır?

 

  • 2014 yılından bu yana gelen bu süreçte ve 2018 Temmuz ayından bu yana yapılan görüşmelerde yukarıda saydığımız sebeplerle ücret ve ücrete bağlı maddeler konusunda işverenle anlaşma sağlanamamıştır. Bu sebeplerle, tüm İzocam işçilerinin görüşü alınarak, 18 Ocak 2019 günü İzocam Tic. Ve San. A.Ş.’ye bağlı Dilovası ve Tarsus tesislerinde greve çıkma kararı alınmıştır” şeklinde açıklama yapmıştı.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.