İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ’NDE ÖĞRENCİLERE POLİS SALDIRDI

0 185
image_pdf

İstanbul Üniversitesi’nde indirimli yemek hakkının kısıtlanması kararına itiraz için dilekçe vermek isteyen öğrencilere polis saldırdı. Erdoğan “bugün ‘Batı’da coplarla saldırıyorlar, biz yapsak ortalığı ayağa kaldırırlar” dedi.

İstanbul Üniversitesi öğrencileri, Rektörlüğün aldığı karar doğrultusunda kahvaltı hakkının kaldırılması ve indirimli yemek kullanımının tek öğün ile sınırlandırılmasına karşı Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na dilekçe vermek için Beyazıt Ana Kampüs binası önünde bir araya geldi.

Okulun tarihi kapısında “Öğrencisi açken tok yatan rektör bizden değildir” pankartı asan öğrencilerin içeri girmesi çevik kuvvet polisleri tarafından engellenmek istendi. Polisin kalkanları ile iterek engellemeye çalıştığı öğrenciler “Müşteri değil, öğrenciyiz”, “Sık bakalım, sık bakalım, biber gazı sık bakalım” sloganları attı.

Öğrenciler maruz kaldıkları arbede sırasında polisi yuhalayarak tepki gösterdi.

Uzun süre içeri girmeleri engellenen öğrencilerin bir kısmı içeri girebildi. Ancak Rektörün talimatıyla bir çok öğrencinin girişi kapılar kapatılarak engellendi. İçeri girebilen öğrenciler yüzlerce metreyi bulan kuyrukta taleplerini içeren dilekçeleri Rektörlüğe sunmaya başladı.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.