İbrahim Gökçek: Bu Eylemi Ölmek İçin Yapmıyorum

0 211
image_pdf

Ölüm Orucundaki Grup Yorum Üyesi İbrahim Gökçek: Bu Eylemi Ölmek Için Yapmıyorum

Grup Yorum üyelerinin tahliye edilmesi, konser ve diğer tüm yasakların kaldırılması talebiyle 307 gündür ölüm orucunda bulunan İbrahim Gökçek, “Ölmek için bu eylemi yapmıyorum” diye konuştu.

Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek ölüm orucunun 307.gününde. Konser yasaklarının kaldırılması, Grup Yorum üzerindeki baskıların son bulması için ölüm orucunu sürdüren Gökçek, konuşmakta zorluk çekiyor.

İbrahim Gökçek, herkesi mücadelesine destek vermeye çağırarak “Yaşamayı çok seviyorum. Ölmek için bu eylemi yapmıyorum. Elimden geldiğince de yaşamak için mücadele edeceğim. Sadece türkü söylemek istiyorum. Konser yasakları kaldırılsın, cezaevlerindeki üyelerimiz tahliye edilsin. Bir an önce taleplerimiz karşılansın. Herkesin elinden geldiğince mücadelemize destek vermesini istiyorum” dedi.

  • “OĞLUMUN DA ÖLMESİNİ İSTEMİYORUM”

İbrahim Gökçek’in babası Ahmet Gökçek, oğlunun 307 gündür ölüm orucunda olduğunu ve sağlık durumunun gün geçtikçe kötüleştiğini belirterek, “Maalesef Helin’i kurtaramadık, oğlumun da ölmesini istemiyorum.

Bu çocuklara 5 yıldır konser yasağı uygulanıyor. O yüzden bedenlerini, ölüme yatırmaktan başka çareleri kalmadı. Artık onlara ‘ölüm orucunu’ bırakın demekten vazgeçin. Çözüm, taleplerin karşılanmasıdır” diye konuştu.

Grup Yorum üyelerinin tahliye edilmesi, konser ve diğer tüm yasakların kaldırılması talebiyle ölüm orucuna başlayan Helin Bölek, eyleminin 288. gününde 3 Nisan’da yaşamını yitirirken aynı taleplerle ölüm orucunda olan İbrahim Gökçek ise eyleminin 307. gününde.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.