Hrant Dink Vakfı’na Faşist Çetelerden Tehdit

0 176
image_pdf

Dün Suriye ve Kürtleri “Bir gece ansızın gelebiliriz” diye tehdit eden IŞİD/DAİŞ lideri Erdoğan ve faşist çeteleri, bugün Gökçek’in cenazesini yakmakla, Gazi’yi yakıp yıkmakla ve şimdi ise Hrant Dink Vakfı ve avukatlarına tehditler savuruyorlar. Terör estirenler yine aynı ırkçı,faşist AKP/MHP kontrgerilla şebekeleri.

Faşist Çeteler bu tehditten önce İstanbul Kuzguncuk’ta bir kilisenin haçını kırarken, sonra da Hrant Dink vakfına tehdit maili gönderdiler. Konuyla ilgili açıklama yapan Hrant Dink Vakfı Hrant Dink’in 19 Ocak 2007’de resmi kurumların bilgisi dahilinde, herkesin gözü önünde öldürüldü. Oluşturulan iklimin ciddiyetini vurgulamak, bu talihsiz duyuruyu yapmanın da bizim görevimiz olduğu kanaatindeyiz.” dedi

  • DUYURUNUN TAMAMI

Kamuoyunun Dikkatine

27-28 Mayıs 2020 tarihlerinde Hrant Dink Vakfı’na email yoluyla yazılı ölüm tehdidi ulaştığını kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. Şişli Emniyeti ve İstanbul Valiliği’ne durumu yazılı olarak bildirdik. Hrant Dink’in 19 Ocak 2007’de resmi kurumların bilgisi dahilinde, herkesin gözü önünde öldürülmesinden önce de duymaya aşina olduğumuz ve bugünlerde marifet sayarak kimi çevrelerce sıkça tekrarlanan “Bir gece ansızın gelebiliriz” sloganını da içeren tehdit, Hrant Dink Vakfı’nı “kardeş masalları” anlatmakla itham ediyor, ülkeyi terk etmemizi talep ediyor, Rakel Dink’i ve avukatımızı ölümle tehdit ediyor.

Son dönemde yükseltilmesinde sakınca görülmeyen ırkçı, ayrımcı, nefret dili ancak bu tür korkunç yaklaşımları tetikler, cesaretlendirir, azmettirir. Her vatandaşın eşit, özgür ve adil yaşamasını sağlamak için çalışmak Türkiye’de siyaset yapan tüm kesimlerin görev ve sorumluluğudur. Oluşturulan iklimin ciddiyetini vurgulamak ve tüm yetkililere sorumluluklarını hatırlatmak üzere bu talihsiz duyuruyu yapmanın da bizim görevimiz olduğu kanaatindeyiz.

2007’den sonra daha adil, özgür, eşit bir Türkiye’ye katkı sunmak için kurulan ve o günden beri çalışmalarını bu yönde sürdüren Hrant Dink Vakfı olarak; tüm farklılıkların bir arada yaşadığı, ifade özgürlüğünün sonuna kadar kullanıldığı bir ülkeye kavuşma hayaliyle, ayrımcılıkla mücadele etmeye devam edeceğimizi saygıyla duyururuz.

29 Mayıs 2020

Hrant Dink Vakfı

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.