Hizbullah, 7’nci “İsrail” İHA’sını düşürdü

0 15
image_pdf

Hizbullah, Güney Lübnan’da uçan Hermes 900 keşif İHA’sını düşürdüğü anların görüntülerini yayınladı.

Bu, Hizbullah’ın savaşın başından beri düşürdüğü 7’nci, “İsrail” İHA’sı. Siyonist hava kuvvetlerine ait Hermes 900 tipi insansız hava aracı yaklaşık 10 milyon dolar değerinde.

-Hizbullah’ın 10 Haziran tarihli operasyonları:

1- Düşman İsrail’in güneydeki kararlı köylere ve sivillerin evlerine, özellikle de Hula ve Şeba kasabalarına yönelik saldırılarına yanıt olarak, 10 Haziran Pazartesi günü el-Menara kolonisinde düşman askerlerinin konuşlandığı iki binayı uygun silahlarla hedef aldı ve tam isabetle vurdu. Binalardaki askerler öldü veya yaralandı.

2- Düşman İsrail’in güneydeki kararlı köylere ve sivillerin evlerine, özellikle de Hula ve Şeba kasabalarına yönelik saldırılarına yanıt olarak, 10 Haziran Pazartesi günü Yar’un kolonisindeki düşman askerlerinin kullandığı bir binayı uygun silahlarla hedef alarak tam isabetle vurdu ve içeridekileri öldürdü ve yaraladı.

3- Düşman İsrail’in güneydeki kararlı köylere ve sivillerin evlerine, özellikle de Aytarun kasabasına yönelik saldırısına yanıt olarak, 10 Haziran Pazartesi günü, Avivim kolonisinde düşman askerlerinin kullandığı bir binayı uygun silahlarla hedef aldı ve tam isabetle vurdu.

4- 10 Haziran 2024 Pazartesi günü saat 11:00’de Ramim kışlasında yeni kurulan casusluk ekipmanını uygun silahlarla hedef aldı ve tam isabetle vurarak yok etti.

5- Siyonist düşmanın 8 Haziran Cumartesi günü Aytarun ve Merkaba kasabalarına saldırısına ve iki mücahidin şehit olmasına yanıt olarak, 10 Haziran 2024 Pazartesi günü, Nahariya’nın doğusundaki Kapri’de (daha önce bombalandıktan sonra Ca’tun bölgesinden nakledilen) 146. Tümenin yeni kurulan komuta karargahına saldırı İHA’larıyla hava saldırısı başlattı. Hedef alınan düşman subay ve askerlerinin mevzileri ve yaşam yerleri tam isabetle vurularak yok edildi ve alev aldı. Düşman askeri personelinden ölenler ve yaralananlar oldu.

6- 10 Haziran Pazartesi günü sabah 10.30’da bir saldırı İHA’sıyla ​​Bayad Blida mevkiini hedef aldı ve tam isabetle vurdu.

7- İsrail düşmanının güneydeki kararlı köylere ve sivillerin evlerine, özellikle de Şeb’a kasabasına yönelik saldırılarına yanıt olarak, 10 Haziran Pazartesi günü, işgal altındaki Şeba Çiftlikleri’ndeki Radar mevkiini, garnizonunu ve yeni kurulan teknik ve casusluk ekipmanını top mermileri ve güdümlü füzelerle hedef aldı. Hedefler tam isabetle vuruldu ve hedeflenen ekipman yok edildi.

8- 10 Haziran Pazartesi günü, 210. Sha’al Golan Tümeni’nin komuta karargahına bir insansız hava aracı filosuyla hava saldırısı başlattı. Düşman subaylarının ve askerlerinin mevzilerini hedef alarak onlara doğrulanmış kayıplar verdirdi. Karargahın bir kısmı da tahrip edildi ve ateşe verildi.

9- 10 Haziran 2024 Pazartesi günü saat 17.25’te Bayad Blida bölgesini füzelerle hedef aldı ve tam isabetle vurdu.

10- Düşmanın güneydeki kararlı köylere ve sivillerin evlerine, en sonuncusu Aytarun ve Ayta eş-Şa’ab kasabalarına yönelik saldırılarına yanıt olarak, Ştula yerleşim yerinde düşman askerlerinin kullandığı bir binayı uygun silahlarla hedef alarak doğrudan vurdu ve bina alev aldı. İçerideki düşman askerleri öldü ve yaralandı.

11- Düşmanın güneydeki kararlı köylere ve sivillerin evlerine, en sonuncusu Aytarun ve Ayta eş-Şa’ab kasabalarına yönelik saldırılarına yanıt olarak, İslami Direniş Mücahidleri, Evin Menachem yerleşim yerinde düşman askerlerinin kullandığı bir binayı uygun silahlarla hedef alarak doğrudan vurdu.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.