Amerika, Nuseyrat kampında 250 Filistinliyi katletti

0 15
image_pdf

Amerika, Nuseyrat mülteci kampında 250 Filistinlinin öldürüldüğü 500’den fazla Filistinlinin yaralandığı kanlı katliamı “-kurtarma operasyonunu-” yönetmekle kalmadı, doğrudan Amerikan özel birliklerinden bir timinde katıldığı bir katliam gerçekleştirdi. Katliamda ABD’nin Gazze sahilinde kurduğu “geçici” liman kullanıldı.

250 Filistinlinin katledildiği “kurtarma operasyonu”, Amerika’nın Gazze sahilinde Filistinlilere “insani yardım” kisvesi altında kurduğu “geçici” işgal üssünden sevk ve idare edildi.

Emperyalist-Siyonist işgal güçleri, Nuseyrat kampına saldırıda düzinelerce savaş uçağı, Quadcopter drone ve helikopter aracılığıyla, eş zamanlı olarak tanklarla sivillerin evlerini bombalayarak çok sayıda evi yerle bir etti. 250 Filistinlinin katledildiği saldırıda 500’den fazla Filistinlinin yaralandığı bildirildi.

Siyonist medyası: “Rehinelerin kurtarılması operasyonu Amerika’nın katılımıyla gerçekleşti. Nuseyrat’a yönelik saldırıyla ilgili olarak İsrail ordusuna bilgi sağlamada Amerika’nın önemli bir rol oynadığını ortaya koydu.”

Siyonist gazeteci Barak Ravid, “esirleri kurtarma konusunda uzmanlaşmış özel bir ABD askeri birliği, Nuseyratt kampını yok eden çabaları destekledi”.

Axios, ABD yönetiminden bir yetkilinin şunu söylediğini aktarıyor: “İsrail’deki Amerikan kurtarma timi, dört esirin kurtarılmasına yardımcı oldu.”

İşgal medyasında yayınlanan fotoğrafta ‘kurtarma operasyonu’na katılan Amerikan askerleri görülüyor.

ABD ve Başkanı Joe Biden, Mart ayında Gazze sahiline “geçici” bir liman kurulması yönünde talimat verdiğini açıklamıştı. Washington, Yüzer iskelenin Gazzelilere “insani yardım” için bir “deniz koridoru” olarak hizmet etmek üzere inşa edildiğini duyurmuştu.

Filistin direnişi, “yüzer iskelenin İsrail’e lojistik ve silah temin etmek, Gazze üzerinde daha fazla kontrol kurmak ve siyonist ordunun operasyonlarını sevk ve idare etmek için inşa edildiği” konusunda uyarısını yapmıştı.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.