HBDH’dan İzmir’de polis aracına silahlı eylem

0 59
image_pdf

İzmir’de resmi polis otosuna silahlı saldırı düzenlediğini duyuran HBDH Deniz Poyraz milisleri, polislerin faşist Erham derneğine gidip geldiklerini tespit ettiklerini belirtti.

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) 10 Ekim 2021 günü saat 00.00 sıralarında İzmir’in Buca ilçesi Adatepe Mahallesi Erdem Caddesi’nde Hasanağa bahçesinde devriye gezen resmi polis otosuna HBDH Deniz Poyraz milisleri silahlı eylem düzenledi. HBDH, eylemde ölü ya da yaralı polis sayısı netleştirilemediğini, eylemden sonra olay yerinden uzaklaşan polis otosunun durarak etrafa rastgele saldırdığını aktardı.

HBDH güçlerinin nefesinin her yerde faşizmin ensesinde olduğu belirtilen açıklama şöyle devam etti: “Eylem gerçekleştirdiğimiz polislerin daha önce eylemlerimizin hedefi olan faşist Erham derneğine gidip-geldikleri tespit edilmiş olup, güçlerimiz tarafından takibe alınmıştır. Güçlerimizin uygun gördüğü yerde ve anda hedef alınan polisler eylemimiz karşısında şoka girmişler, ne yapacaklarını şaşırmışlardır. Bilinçsizce etrafa saldırmaları bu sebeptendir. Güçlerimiz eylem alanından kayıpsız bir şekilde üs alanlarına dönmüştür.

Artık Türkiye ve Kürdistan sokaklarında devrimcilerin silahı faşistlerin üstündedir. Hiçbir yerde faşizme ve destekçilerine rahat dolaşma fırsatı vermeyeceğiz.

Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız hamlemizin 1. yılını gerçekleştirdiğimiz bu eylemle hamlemizin 2.etabı İleri, Daha İleri hamlemizle güçlendirerek selamlıyoruz.

Sömürülen işçi sınıfı ve ezilen halkların birleşik mücadelesinin zafer taşıyıcılarıyız. Faşizmi yıkmak, özgürlüğü kazanmak için halklara, işçi sınıfına, kadınlara, gençlere çağrımız bu zafere bir adım ileri hareket ederek katılmaları, birleşik devrime güç vermeleridir.”

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.