HBDH MİLİSLERİ İSTANBUL SEFAKÖY’DE POLİS ARACINI TARADI

0 288
image_pdf

İstanbul Sefaköy’ de belirli zaman aralıkları ile devriye gezen faşizmin üniformalı gücü, halk düşmanı polislere yönelik, 04 Aralık 2019 günü 00:35 sularında HBDH Milisleri olarak silahlı eylem düzenlenmiştir. İki polisin yer aldığı araç milislerimizce darbelenmiş, eylem esnasında polisler hızla alandan kaçmayı tercih etmişlerdir.

  • Kaçışları Korkularındandır.

Bugün amacı, halklar ve emekçiler üzerinde ev ve kurum baskınlarıyla, eylemlere gazla ve coplarla saldırarak, işkence ve ajanlaştırma ile terör yaratarak, korku imparatorluğu ile faşizmin devamını sürdürmek olan ve bunun için maaş alan polis gücü devrimci güçler karşısında kaçmayı tercih etmiştir. Çok sürmez korudukları saray faşizmi ve avanesi de kaçacaktır. “2020 yılı, HBDH’nin daha çok büyüyeceği, güçleneceği, faşizme karşı direnme savaşını daha güçlü yürütüp, daha büyük kazanacağı yıl olacaktır.”

Dünya’da olduğu gibi ülkemizde ve bölgemizde de emperyalist-kapitalist düzene karşı isyan dalgası büyüyerek güçlenmektedir. İşgal saldırısı ve emperyalist güçler arasında boğulmaya çalışılan Rojava devrimi halkların ve enternasyonalist devrimcilerin kendi özgücüne dayalı destansı bir direnişle sürmekte, varlığını güçlendirmektedir. Yine ülkemizde hızla yükselen işçi direnişleri, kadın eylemleri, gençliğin faşizme meydan okuyan cüretli çıkışları bir dönemin müjdecisidir. Faşizm altında yaşamak istemeyen halklar artık ona isyan etmekte yeni bir yol aramaktadır. Bu arayışda, HBDH halklara ve işçi sınıfına yeni bir yol açmakta faşizme karşı kesin ve yokedici hamlenin, faşizmin anlayacağı dil olan birleşik silahlı direnişi örgütlemektedir.

Faşizmin arka bahçesi sandığı Türkiye metropolleri ve orada kümelenen faşist destekçiler her gün nereden geleceği belli olmayan devrimci eylemlerimiz sonrası hızla paniğe sürüklenmektedir. Bugün parçalı direnişlerle AKP-MHP faşizmine karşı isyan eden tüm güçleri Birleşik Devrim Hareketi saflarında buluşmaya ve zafer için topyekün ortak direnişe davet ediyoruz.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.