HBDH Efrin şehitleri milisleri Mopaş marketler zincirini vurdu

0 61
image_pdf

HBDH yazılı açıklamasında Efrin şehitleri milisleri tarafında 16 Ocak tarihinde İstanbul Kadıköy ilçesi Sahrayı Cedid mahallesinde bulunan MOpaş marektinin imha edildiğini duyurdu.

 HBDH yazılı bir açıklam ile 16 Ocak tarihinde Efrin şehitleri milisleri tarafından yapılan eylem hakkında bilgi vererek Türkiye ve Kürdistan halklarına bu savaşların ve zulümlerin sebebi olan faşist AKP-MHP rejimine karşı birleşik güçlerimine katılmaya, sömürgeci-işgalci-faşist devleti yıkmaya çağırdı.

HBDH tarafından yapılan açıklama şöyle; 

16 Ocak 2021 tarihinde saat 23:00 sularında İstanbul Kadıköy ilçesi Sahrayı Cedid mahallesi Cebesoy sokakta bulunan Mopaş zincirine ait market şubesi HBDH Efrin şehitleri milislerimizce hedef alınmıştır. Molotof ve EYP ile gerçekleştirilen eylemde market imha edilmiştir.

MOPAŞ marketler zinciri sadece gıda tedarikçisi bir firma değil AKP’nin palazlandırdığı faşist sermaye odaklarından biridir. Bakkalcılıkla başladıkları yol, bugün faşizm ile içe içe geçerek, marketçiliğe ve oradan da talan edilen kamu kaynakları ve ihaleler ile mütahitlikle ödüllendirilmiştir. İktidar tarafından peşkeş çekilen araziler, tarım alanları, devlet hibeleri üzerine yükselen marketler zinciri, sera alanları, et ürün tesisleri, inşaat arazileri AKP vekillerinin ve valilerinin katılımları ile açılmış, Fazıl Narman ve bugün ki yönetim kurulu başkanı olan Reşat Narman faşist piramidin içerisinde sömürü ve sömürgeciliğin sermayedarlarından biri olmuştur.

Narmanların sermayesi işçilerin alınteridir. Bugün binlerce işçinin çalıştığı bu faşist sermaye odağı, AKP tarafından çıkarılan kölelik yasaları ile işçinin vahşi sömürüsüne dayanarak zenginleşmektedir. Onların yükselen sermayesinin altında binlerce işçinin canı, kanı, alınteri vardır. Patronların iktidarı olan faşist hükümet işçilerin ucuz ve kuralsız çalıştırılması için yasalar çıkarıyor, grevlerini, eylemlerini yasaklıyor. Kamu kaynaklarını patronlara aktarıyor, vergi borçlarını sıfırlıyor, hibe krediler ve arazileri talan ettiriyor. Sömürüden ve sömürgecilikten beslenen holdingler ise AKP’nin Rojava’dan, Libya’ya, Karabağ’dan, Efrin’e yeni sömürgelerine destekler sunuyor. Yeni alanları yağmalamak adına onbinlerce Kürt, Arap, Türkmen halklarının katliamını finanse ediyor.

“Faşizmi Yıkacağız, Özgürlüğü Kazanacağız” devrimci seferberlik hamlesi bu yağmacı faşist iktidarı parçalama seferberliğidir. İşçilerin, emekçilerin, kadınların, Kürt Ulusunun, Alevilerin, emekçi Türk Halkının özgür, eşit ve adil yaşayacağı bir coğrafya için devrimci savaş yürüten birleşik güçlerimize katılın.

3 yıl önce sömürgeci-faşist Erdoğan iktidarı tarafından başlatılan Afrin işgaline karşı birleşik devrimci güçler olarak konumlanan, ölümsüzleşen tüm yoldaşlarımızı bu eylemimizle anıyor ve selamlıyoruz. Başta bu savaşta ölümsüzleşen Ulaş Bardakçı, Tirej Alişer, Özgür Avaroni, Zeynel Seyid Rıza, Sinan Ateş, Taylan Demircioğlu, Nurhak Cem ve Bayram Ali Akdeniz yoldaşların ve tüm Afrin şehitlerinin onurlu yolunu zafere ulaştıracağız, hesap soracağız. Türkiye ve Kürdistan halklarına bir kez daha bu savaşların ve zulümlerin sebebi faşist AKP-MHP rejimine karşı birleşik güçlerimize katılmaya, sömürgeci-işgalci-faşist devleti yıkmaya çağırıyoruz.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.