FHKC’den, Reisi’nin ölümü nedeniyle İran halkına başsağlığı mesajı

0 12
image_pdf

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan,  Doğu Azerbaycan Valisi Malik Rahmeti, Tebriz Cuma İmamı Seyyid Muhammad Ali Haşim kuzeybatıdaki Doğu Azerbaycan eyaletinde meydana gelen helikopter kazasında hayatını kaybetti.

FHKC, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve beraberindeki heyetin vefatı dolayısıyla İran halkına ve yönetimine başsağlığı diledi.

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi:

“İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve beraberindekilerin yasını tutuyoruz ve İran’ın bu zorluğu aşacağından eminiz. Bu büyük kayıp ve acı olay nedeniyle İran halkına ve yönetimine en içten taziyelerimizi sunuyoruz.

Merhum İran Cumhurbaşkanı’nı anıyor ve onun ülkesine hizmet etmek için hayatını adadığını, cumhurbaşkanlığı yıllarında İran İslam Cumhuriyeti’nin her alanda gelişimine katkıda bulunduğunu ve onu bölgesel ve uluslararası düzeyde önemli ve etkili bir güç haline getirdiğini teyit ediyoruz. Ayrıca, Filistin davasını ve Filistin direnişini, özellikle Aksa Tufanı Savaşı’nda desteklemek için önemli çabalar sarf etti.

İran halkı ve liderliği ile tam dayanışma içinde olduğumuzu ifade ediyor ve İran İslam Cumhuriyeti’nin bu zorluğu aşarak, cumhurbaşkanı ve diğer yetkililerin bıraktığı büyük boşluğu dolduracağına olan kesin inancımızı belirtiyoruz.” dedi.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.