Ekmekçioğulları işçileri açlık grevine başladı

0 21
image_pdf

İşe geri dönme talebiyle direnen Ekmekçioğulları işçileri direnişlerinin 77. gününde açlık grevine başladı.

Birleşik Metal-İş Sendikası’na üye oldukları için işten atılan Ekmekçioğulları işçileri direnişlerinin 77. gününde CHP il örgütü önünde açlık grevine başladı.

Birleşik Metal-İş Sendikası, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Söz konusu Ekmekçioğulları işçilerinin talepleri olunca hükümet yetkilileri, milletvekilleri, mülki amirler de gözlerini kapadılar, kulaklarını tıkadılar. Sendikalaşan işçi sayısı arttığı için övünen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanı da Ekmekçioğulları işçilerinin mücadelesini görmezden geldi. Üç maymunu oynadı oynamaya da devam ediyorlar.”

CHP Çorum İl Başkanı ve Merkez İlçe Başkanı Ekmekçioğulları ailesinden olduğu ve patronun CHP’li olmakla övündüğü vurgulanan açıklamada “Rüstem Ekmekçi’nin Ekmekçioğulları işçilerine yaşattığı zulmün, işçilerin ve emekçilerin yanında olduğu iddiasını taşıyan en büyük muhalefet partisi CHP’ye de zarar verdiği düşüncesiyle ve Rüstem Ekmekçi’yle diyalog kanalları kurulması için konuyu defalarca CHP yetkililerinin gündemine taşıdık” denildi.

Açıklama ise açlık grevi şu ifadelerle duyuruldu:

“CHP’li Rüstem Ekmekçi ya işçi düşmanlığından vazgeçecek ya da CHP biz işçinin, emekçinin yanındayız demeyecek. Çözüm yolu bulunana dek Ekmekçioğulları işçilerinin Çorum İl Örgütü’nde başlattığı açlık grevini devam edeceğini kamuoyuna ilan ediyoruz.”

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.