Doğan Albayrak Futbol Turnuvası Gerçekleşti

0 526
image_pdf

Altınovaspor Kulübü Başkanı Doğan Albayrak adına Güngören ilçesinde düzenlenen U15 Turnuvası’nda final ve üçüncülük maçları 9 Eylül Pazar günü oynandı.

U-15  yaş gurubu liğinde oynayan Altınovaspor, Göngörenspor, Güngören Doğuşspor,Güngören Belediyespor, Tozkoparanspor, Haznedarspor, Çetinkayaspor, Şehzadebaşıspor, Güneştepespor ve Haznedar İdman Ocağı, Altınovaspor  Kulübü’nün efsanevi Başkanı Doğan Albayrak adına büyük bir turnuva düzenledi.

Turnuvada 10 grup beşerli iki grupta mücadele etti. A Grubu’nda Güngören Doğuşspor, Güngörenspor, Çetinkayaspor, Haznedarspor ve Güngören Belediyespor, B Grubu’nda Tozkoparan, Şehzadebaşıspor, Altınovaspor, İdman Ocağı, Güneştepespor yer aldı.

Bir ay boyunca  süren  Doğan Albayrak  Turnuvası’nda üç  ve dördüncülük ile  ve final maçı  Güngören Yahya Baş stadında oynandı.  (16.30’da  üçüncülük maçı Güngörenspor-Güngören Doğuşspor  arasında üçüncülük maçı (Hakemler: Fahri Aşıcı, Batuhan Dündar, Bülent Bal), 18.00’da ise Altınovaspor-Şehzadebaşıspor arasında final maçı oynandı. (Hakemler: Binali Kartal, Fahri Aşıcı, Batuhan Dündar). Penaltılarla şampiyonluk Şehzadebaşı’nın oldu. Altınova Spor Kulübü İkinci olurken, Güngörenspor Kulübü üçüncü, Güngören  Doğuş Spor Kulübü ise dördüncü oldu.

Altınova Spor Kulübü Başkan Yardımcısı ve  Sözcüsü Ergün Edepali tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:  Bölgemizde spora ve futbola büyük katkıları olan, gençlerin sporu sevmesine öncülük eden efsane Kulüp Başkanımız Doğan Albayrak  6 Temmuz’da  yaşamını yitirmişti. Başkan Albayrak  Kulüpler arası dayanışma ve kardeşliğinde sembollerinden biriydi. Güngören Kulüpler Birliği tarafından vefalı bir davranış gösterilerek, tüm kulüplerimizin katılımıyla Doğan Albayrak Turnuvası adıyla bir turnuva düzenlendi. Bir ay boyunca, centilmence bir mücadele sonucu turnuvamız sonuçlandı. Geleneksel hale getirilmesini arzu ettiğimiz bu turnuva için tüm Kulüp başkan ve yöneticilerine, futbolcularımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu güzel davranışlarını vefa ve futbola katılan güzellik adına kutluyoruz” dedi.

Güngören Kulüpler Birliği’nden yapılan açıklamada ise, “Turnuvaya katılan bütün takımlarımıza teşekkür ediyoruz. Doğan başkanımızı, yaptığı hizmetlerinden dolayı minnetle anıyoruz. Ayrıca 2015 yılında kaybettiğimiz değerli hocamız Mehmet Kaya (Nam-ı diğer Cücük Mehmet) ve 2016 yılında ebediyete intikal eden Ahmet Uludağ hocamızı da bu vesile ile saygıyla anıyoruz” denildi.

Maçlar sonrası düzenlenen törenle takımlara kupaları verildi.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.