Diyarbakır’da flama ve bayrak gözaltısı

0 37
image_pdf

Diyarbakır’daki Newroz kutlamasına katılmak isteyen 2’si çocuk çok sayıda kişi, polis kontrol noktalarında sarı, kırmızı, yeşil flamalar taşıdıkları ve Kürdistan bayraklı tişört giydikleri gerekçesiyle gözaltına alındı. Diyarbakır Newrozu, “Newroz ateşiyle direnelim, özgürleşelim” şiarıyla Bağlar ilçesi Newroz Parkı’nda yüzbinlerin buluşmasıyla kutlanıyor. Kutlama devam ederken, Zümrüt Kent, Yenihal ve Kayapınar yönünde kurulan kontrol noktalarında sabah saatlerinden bu yana 2’si 11’li yaşlarda 33 kişi, sarı, kırmızı, yeşil flamalar taşıdıkları ve Kürdistan bayraklı tişört giydikleri gerekçesiyle gözaltına alındı.

2 ÇOCUK GÖZALTINA ALINDI

Gözaltına alınanlar arasında 11 yaşındaki V.Ş., 12 yaşındaki M.Ş. de bulunurken,  Ahmet Altun ise Zümrüt Kent yönündeki kontrol noktasında üzerindeki “Kürdistan” yazısı ve Kürdistan Bayrağı olan tişört nedeniyle gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar, kontrol noktalarının yanı başındaki otobüslerde bir süre bekletildi.

33 GÖZALTI

Gözaltına alınanların isimleri şöyle: Helin Çiçek, Remziye Tutaş, V.Ş. (11 yaşında), Emine Salman, Bahar Uzunboy, Derya Atlı, Ahmet Altun, Hasret Şan, Murat Kutay, Salime Kaymaz, Rojbin Kaymaz, Ebru Ulu, Büşra Temur, Emine Nazlı, Hatice Batıbay, Gurbet Tarhan, Eylem Okuşlu, Hanife Yılmaz, Şeyhmus Süren, Hediye Evci, Mülkiye Ozan, Hilal Ekin, Sibel Yüksel Demiralp, Şahide Bekirhan, Şükran Kadar, Cihan Karadaş M.Ş. (12 yaşında), Gürsel Kocaağa, Süleyman Soğukçeşme, Yusuf Topkaya, Mizgin Savcı, Dilan Çelik, Ayhan Seven.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.