Çocuk işçiye işkence

0 26
image_pdf

Kağıthane’de bir fabrikada çalışan 15 yaşındaki çocuğun, aynı işyerindeki Yücel B.’nin sistematik işkencesine maruz kaldığı ortaya çıktı. Olayı öğrenen aile çocuğu fabrikadan alırken, Yücel B. hakkında suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

İstanbul Kağıthane’de bir fabrikada çalışan 15 yaşındaki çocuğun, aynı işyerindeki Yücel B. tarafından sistematik işkenceye maruz kaldığı ortaya çıktı.

7 yıl önce 8 yaşındayken 2’nci kattan düşerek ağır yaralanan ve beyin ameliyatı geçiren Enes Y., 1.5 yıl önce bu fabrikada çırak olarak işe başladı.

30 yaşındaki Yücel B., çocuğa işkence edip, ellerinde ve kolunda kesik ile yanık izleri oluşmasına sebep oldu.

VİDEOYU ÇEKENLER İŞKENCEYE GÜLÜYOR

Son olarak önceki gün Yücel B. çocuğu yine darp etti ve bu anları başka birine videoya kaydettirdi. Videoda çocuk işkence görürken, videoyu çekenler de gülüyor ve “bu burada kalmaz Yücel abi devam et” diyorlar. Görüntünün çocuğun amcasına ulaşması üzerine aile ve amca iş yerine gelerek çocuğu oradan aldı.

YÜCEL B.’NİN DE TELEFONUNDAN İŞKENCE KAYDI ÇIKTI

Yücel B.’nin cep telefonundan daha önce işkence yaptığı, elindeki ve kolundaki yaraları çekerek “Buralara ne oldu” demesi, çocuğun da “Sen yaktın ya Yücel abi, burayı da sen kestin” demesi üzerine Yücel B.’nin “Az yapmışım” dediği video çıktı.

Ailenin, Yücel B. hakkında suç duyurusunda bulunacağı belirtildi.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.