ÇHD: Kürt Halkının Yanında Olmaya Devam Edeceğiz

0 189
image_pdf

 

  • İZMİR’DE ÇHD VE ÖHD ÜYESİ AVUKATLAR GÖZALTINDA

İzmir’de gözaltına alınan avukatlar için bir açıklama yayımlayan Çağdaş Hukukçular Derneği, 27 meslektaşlarının darp edilerek gözaltına alındığını belirterek saldırılara ve gözaltılara karşı Kürt halkının yanında olmaya devam edeceklerini duyurdu. ÇHD’nin açıklaması şu şekilde:

  • BASINA ve KAMUOYUNA: AKP İKTİDARI HALKA SALDIRMAYA DEVAM EDİYOR

Diyarbakır, Mardin ve Van Belediyelerine el konmasının ardından siyasal iktidar bu hukuksuzluğa karşı çıkan, protesto eden ve hatta söz söyleyen herkese saldırmaya ve polis şiddetini sınırsız bir şekilde kullanmaya devam etmektedir.

Bugün öğlen saatlerinde İzmir Adliyesi önünde mevcut hukuksuzluğu protesto etmek için toplanmış olan avukatlara polis tarafından pervasızca saldırılmış ve toplam 27 meslektaşımız darp edilerek göz altına alınmıştır.

Gözaltına alınanlar arasında Derneğimiz genel sekreteri Av. Nergis Tuba Aslan, İzmir Şube yöneticilerimiz ve İzmir Barosu yönetim kurulu üyesi Av. Mehmet Baran Selanik de bulunmaktadır. Gözaltına alınan meslektaşlarımız İzmir Emniyet müdürlüğüne götürülmektedirler.

AKP iktidarı hukuk tanımaz tavrını sürdürürken, en ufak bir muhalif söyleme dahi izin vermek istememektedir. Son 3 gündür yaşanılanlar bunun açık kanıtıdır. Siyasal iktidar tamamen gayri meşru olan kayyum uygulamasına yönelik itiraz seslerini en sert şekilde ve şiddeti üst boyutta kullanarak bir bütün olarak halka göz dağı vermek istemektedir.

Çağdaş Hukukçular Derneği olarak tüm bu hukuksuzluklara, saldırılara ve gözaltılara karşı Kürt halkının yanında olmaya devam edeceğiz. Meslektaşlarımız derhal serbest bırakılmalıdır. Arkadaşlarımızın kılına dahi gelecek zarardan İzmir Emniyet birimleri sorumlu olacaktır.

Saygılarımızla. 22.08.2019

Çağdaş Hukukçular Derneği

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.