Cebeci Kampüsü’nde Okul yönetimi çeteleri koruyor.!

0 339
image_pdf

Cebeci Kampüsü’nde öğrencilere yönelik saldırılara ilişkin açıklama yapan öğrenciler, “Ellerinde satır ve sallamalarla kantine girip öğrencilere saldırıp yine de hiçbir yaptırıma tâbî tutulmamışlardı.Okul yönetimi bu çeteleri koruyup, kollamak yerine okuldan uzaklaştırmalıdır” dedi.

 Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü’nde öğrencilere yönelik saldırılara ilişkin, Cebeci Kampüsü     öğrencileri “Cebeci Kampüsünde neler oluyor” başlıklı yazılı bir açıklama yayınladı.
Açıklamada, “öğrencilerin can güvenliklerinin bulunmadığı” vurgulandı.

GÜVENLİK KİMİ KORUYOR?

Üniversite yönetimine güvenlik görevlilerinin öğrencileri darp etmesi ve geçen haftalarda bir öğrencinin bıçaklanması hatırlatılan açıklamada, “Tüm bu olanlara karşın okul yönetimi herhangi bir açıklamada bulunmadı. Görevleri bizleri korumak olan güvenlikler orada dururken ‘öğrenciler nasıl bıçaklı saldırıya uğruyor?” diye soruldu. Açıklamanın devamında, Sosyal Bilimler Fakültesi’ndeki sempozyuma girmek isteyen öğrencilerin saldırıyla karşılaştığı anımsatılarak, “Kendilerini ‘ülkücü’ olarak tanımlayan bir grup öğrenci arka bahçede oturan öğrencileri ve hocaları darp etti. 2 Aralık 2019 tarihinde Cebeci Kampüsü Eğitim Fakültesi’nde üç öğrencinin önü kesildi ve bir arkadaşımız bıçaklı saldırıya uğradı. Tüm bunlar yaşanırken güvenlikler olayı uzaktan seyretti ve çok geç müdahale etti” denildi.

OKUL YÖNETİMİ ÇETELERİ KORUYOR

Son dönemde öğrencilere yönelik saldırılara da dikkat çekilen açıklamada, “Bir ‘öğrenci’ hukuk fakültesi önünde elindeki silahı Mülkiye’ye doğrultmuştu. Charlie Hebdo ve Hrant Dink anmasını provoke ederek öğrencilere torpille saldırmışlardı. Ellerinde satır ve sallamalarla kantine girip öğrencilere saldırıp yine de hiçbir yaptırıma tâbî tutulmamışlardı. Okul yönetimi bu çeteleri koruyup, kollamak yerine okuldan uzaklaştırmalıdır” ifadelerine yer verildi.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.