Birçok kentte ev baskınları: Barış anneleri gözaltında

0 186
image_pdf

Diyarbakır, Urfa, Şırnak, Siirt ve Antalya’da yapılan ev baskınlarında 3 barış annesinin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Diyarbakır, Urfa, Şırnak ve Antalya’da sabah saatlerinde aralarında Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyelerinin de bulunduğu çok sayıda kişinin evine baskın düzenlendi.

HDP İLÇE BAŞKANI GÖZALTINDA

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde, Halkların Demokratik Partisi (HDP) İlçe Eşbaşkanı Zülküf Birgül evine baskın düzenlendi. Polisler, evin kapısını kırarak tüm eşyaları dağıttı. Baskın sırasında Birgül’ün evde olmadığı öğrenildi.

Öte yandan, baskınla eş zamanlı olarak HDP İlçe Örgütü binası çevresinde polis hareketliliğinin yaşanması dikkati çekti.

URFA VE ŞIRNAK’TA 11 GÖZALTI

Urfa’da çok sayıda eve baskın düzenlendi. Baskınlarda, barış annesi Hadle Oğur ve eşi Cebrail Oğur, barış anneleri Fatma Akbaş, Adalet Çay ve Meyaser Kokmaz, HDP Suruç Belediye Meclis üyesi İsmail Kaplan ile Ömer Bozdal gözaltına alındı.

Gözaltı gerekçeleri öğrenilemeyen 7 kişi İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde yapılan ev baskınlarında Arif Geren, Cemal Geren, İdris Kayaalp ve Zindan Molo gözaltına alındı. Gözaltı sayısının artabileceği belirtildi. Gözaltı gerekçeleri öğrenilemeyen kişiler İl Emniyet Müdürlüğü’nde tutuluyor.

Antalya’da yapılan ev baskınlarında ise, Halil Kılıcı gözaltına alındı.

HDP Siirt İl Yöneticisi Sıdık Örenç de evine yapılan baskınla gözaltına alındı. Gözaltı gerekçesi öğrenilemeyen Örenç, Siirt İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü belirtildi.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.