ANKARA KADIN PLATFORMU: GÜLİSTAN DOKU NEREDE?

0 195
image_pdf

Ankara Kadın Platformu, 5 Ocak gününden bu yana haber alınmayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku hakkında basın açıklaması yaptı. Mülkiyeliler Birliği’nde bir araya gelen kadınlar, “Soruyoruz, Gülistan Doku nerede” dedi.

Ankara Kadın Platformu adına yapılan açıklamayı Dilek Yıldız okudu. Açıklamasında, Dersim’in herkesin birbirini tanıdığı, bildiği küçük bir kent olduğunu ve nefesinizin dahi takip edildiğini belirten Yıldız, Doku’nun akıbetinin bilinmemesinin, olayın örtbas edilmeye çalışıldığı, Gülistan’ın bulunması için ciddi bir çalışma yürütülmediği kanısını doğurduğunu aktardı.

Doku’nun kaybolmadan önce, görüştüğü Zaynal Abarok hakkında açık ve net bir şekilde kamuoyu bilgilendirilmediğini belirten Yıldız, “Önce bu kişinin yurt dışına çıktığı söylendi, sonra gözetim altında olduğu söylendi. Peki gözetim altında olan kişinin ifadeleri neden kamuoyuyla paylaşılmıyor. Bu gizem neden?” diye sordu.

Kadın örgütleri olarak bu durumun üstünün örtülmesine izin vermeyeceklerini ifade eden Yıldız, “Kadınlara yönelik tacizin, istismarın, tecavüzün, ölümün olağan hale getirilmeye çalışıldığını biliyoruz. Gülistan’ın kayıp olmasının önemsenmediği, kamuoyunun yeterince bilgilendirilmediği bir yaklaşım söz konusu. Ama kadın örgütleri olarak bu işin takipçisi olacağız.”

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.