Leyla Güven’in eylemi 114’üncü gününde

0 303
image_pdf

DTK Eş Başkanı Leyla Güven’in açlık grevi eylemi 114’üncü, DBP Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel ve HDP eski Milletvekili Selma Irmak’ın eylemleri 46’ncı gününde.

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle başlattığı süresiz dönüşümsüz açlık grevi eylemi 114’üncü gününde. Güven, tutuklu bulunduğu Diyarbakır E Tipi Cezaevi’nde başlattığı eylemi, 25 Ocak’ta tahliye edilmesinin ardından evinde sürdürüyor.

CEZAEVLERİNDEKİ EYLEM 76 GÜNDÜR SÜRÜYOR

Aynı taleple Türkiye’nin farklı cezaevlerindeki tutukluların 16 Aralık’ta başlattığı süresiz dönüşümsüz açlık grevi ise 76’ncı gününde devam ediyor. Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel ve HDP eski Milletvekili Selma Irmak’ın eylemleri de 46’ncı gününde.Kürdistan Federal Bölgesi’nin Hewlêr kentinde HDP Temsilciliği üyesi Nasır Yağız’ın eylemi 101, Strasburg’da Kürt siyasetçilerin, gazetecilerin ve Galler’de İmam Şiş’in sürdürdüğü eylem ise 75’inci gününde devam ediyor.

 

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.