DKDD: Orman Yakmak Affedilemez Bir Suçtur

0 273
image_pdf

Devrimci Kültür Ve Dostluk Derneği Sosyal Medya Hesabında Yaptığı Bir Açıklama İle Orman Yakmanın Ne Sosyalizme Nede Ulusal Kurtuluşçuluğa Hizmet Emeyecegini Belirtti.

  • YAPILAN AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE

ORMANLAR CANLILAR DÜNYASININ ÖZELDE İNSANLIĞIN ORTAK ALANIDIR

Geçtiğimiz hafta içerisinde, ülkemizin bazı bölgelerinde çıkan veya çıkartılmış ORMAN YANGINLARI bazı haber ajanslarına düşen ve sosyal medyada da paylaşılan verilere göre kendilerini HBİM olarak tanımlayan, ancak kamuoyu tarafından olduğu gibi bizim tarafımızdan da ne oldukları ve amaçları konusunda pek de bilgi sahibi olmadığımız birileri tarafından üstlenilmiştir.

HBİM in yaptığı ileri sürülen açıklamada “ Türkiye Devletinin Kürdistan topraklarında yürüttüğü doğa tahribatına ve kıyımına karşı Türkiye’deki ormanların yakıldığı” ifadesi yer almaktadır.

Ormanlar her şeyden önce barındırdıkları tüm canlıları ile küresel bir ekosistemdir. Hangi siyasi sınırlar içinde yer aldığından bağımsız olarak genelde canlılar dünyasının özelde insanlığın ortak alanıdır. Bu anlamda da kimler tarafından yapılırsa yapılsın ORMAN YAKMAK AFFEDİLMEZ BİR SUÇTUR.

Canlılar dünyasına ve insanlığın akciğerlerine yapılan bu saldırıyı kınıyor, gerçekleştirenlerin bu eylemler itibariyle ne SOSYALİZME ne ULUSAL KURTULUŞÇULUĞA ne de İNSANLIĞA hizmet etmediklerini bilince çıkartarak, acil bir biçimde bu tip eylemlerden vaz geçmelerini öneriyoruz. Aksi tutumları kendilerinin TARİH KARŞISINDA AFFEDİLEMEZ BİR KONUMDA yer almalarına neden olacaktır. Kamuoyuna saygıyla

DEVRİMCİ KÜLTÜR VE DOSTLUK DERNEĞİ

15 TEMMUZ 2019

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.