DKDD: KAYYUM ATANMASI ASLA KABUL EDİLEMEZ

0 372
image_pdf

Devrimci Kültür Ve Dostluk Derneği Sosyal Medya Hesabında Yaptığı Bir Açıklama İle Amed, Van, Mardin’de HDP  Belediyelerine Yapılan Kayyumları asla tanımayacaklarını Bu gasplara sessiz kalmak, yeni hak gasplarının devamının gelmesine hizmet edecektir. denildi

  • HALKIN İRADESİNE SALDIRIYI KABUL ETMİYORUZ!

Bizzat sistemin yasalarıyla, seçimlerle, hem de halkın önemli bir çoğunluğunun oylarıyla göreve gelen Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir belediye başkanlarının, halkın iradesi hiçe sayılıp görevlerinden alınarak yerlerine kayyum atanması asla kabul edilemez.

Kayyum uygulaması, en basit deyimle halkın seçme ve seçilme hakkının ve iradesinin ortadan kaldırılmasıdır.
Kayyum yolu ile hak gaspını, en son 6 Mayıs’ta, İstanbul seçimlerinin iptal edilip halkın iradesinin hukuksuzca elinden alınmasından, yine geçmişte BDP’li belediyelere kayyum atanmasından hatırlıyoruz. Aynı çark dönmeye devam ediyor, HDP’li belediyeler irade gaspı ile karşı karşıya.

  • KAYYUMLARINIZI TANIMIYORUZ!

Bu gasplara sessiz kalmak, yeni hak gasplarının devamının gelmesine hizmet edecektir.
Ülkenin her tarafında yükselen halkın direniş iradesine rağmen, bir taraftan Kazdağları örneğinde olduğu gibi dereler, toprak ve bitki örtüsü ile doğanın tamamı rant uğruna talan edilirken, bir taraftan da belediyelerde halkın iradesi yok sayılıyor.

Halkın iradesi gasp edilemez!
Hakkı gasp edilen belediye başkanlarının ve iradesi yok sayılan halkın yanındayız!

Devrimci Kültür ve Dostluk Derneği

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.