Şehitlere şan, direnişe zafer!

0 295
image_pdf

9 Mayıs günü Siyonist rejimin savaş uçakları, Filistin İslami Cihad Hareketi askeri konsey sekreteri, Kudüs Tugayları komutanı Şakir el- Gannam’ı kalleşçe bir saldırı ile şehit etmesinin ardından, Filistin İslami Cihad Hareketi ve tüm Filistin direniş örgütleri siyonist saldırganlığa karşı “özgürlerin savaşı”, adını verdikleri bir karşı saldırı ve direniş başlattı. 5 gün süren “özgürlerin savaşı” sonucu 6’sı çocuk ve 3’ü kadın olmak üzere 33 kişi şehit oldu, aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu 147 kişi yaralandı.

İşgalci varlıkla çatışma sürerken THKP-C/MLSPB, Siyonist rejimin Filistin’e yönelik saldırganlığına karşı “Yaşasın direniş, Yaşasın Filistin” başlıklı bir açıklama yaparak, Filistin İslami Cihad Hareketi, Filistin Halk Kurtuluş Cephesi, ‘Özgürlerin İntikamı’ şehitlerini ve kahraman Filistin halkının tüm şehitlerini, “Şehitlere şan, Direnişe zafer!” diyerek baş sağlığı dileklerini iletti ve direnişi selamladı.

Yaşasın Direniş, Yaşasın Filistin!

İşgalci Siyonist düşmanın kalleşçe saldırılarında şehit düşen İslami Cihat hareketi lider kadroları ve Ebu Ali Mustafa Tugayları savaşçıları işgale karşı direnişte Filistin halkının kalbinde ve ruhunda her daim yol gösteren birer kutup yıldızları olarak yaşayacaklardır. Filistin halkı, Siyonist terörün saldırılarına karşı koyabilecek kudret, kararlılık ve iradeye sahiptir. Direnişin birliği, işgalci düşmanın bütün kalleşliklerine ve suçlarına misliyle yanıt verecek kapasitesi ile Filistin direnişini zaferle taçlandıracaktır. Buna olan inancımız tamdır.

Biz; her daim Filistin direnişini savunan ve her ne şart altında olursa olsun savunmaya devam edecek olan THKP-C/MLSPB olarak, Filistin halkına, İslami Cihat Hareketi’ne, FHKC’ye ve tüm savaşçılarına baş sağlığı diliyoruz. Şehitlerimizin ruhu şad olsun. Yaşasın direniş.

Şehitlere şan, Direnişe zafer!

THKP-C/MLSPB Merkez Komite

10 Mayıs 2023

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.