Devrim Cephesi: Mahir Çayan’ı anmak savaşmaktır

0 746
image_pdf

30 Mart 1972 Kızıldere ve Mahir ÇAYAN’ı anma faliyetleri kapsamında Devrim Cephesi militanları İstanbul’da bir dizi çalışma gerçekleştirmişti. Devrim Cephesinin gerçekleştirdiği bu çalışmalardan biride yürüyüştü, yürüyüş 30 Mart 2015 yılında yapıldı.

Yürüyüşün gerçekleşmesinden bir gün önce ise MLSPB/Devrim Cephesi Rojava’dan Kızıldere ortadoğu halk devrimlerinin kesintisiz yoludur. Mahir Çayan’ı anmak savaşmaktır. İfadelerine yer veren bir çağrı yapmıştı. Bu çağrıya yürüyüşte yer alan Alper ÇAKAS, Muhammed ARSLAN, Fırat YILDIRIM, Umut ÖZSEPET yanıt olmuş ve Rojava topraklarına gelmişlerdi. Ve elbette başka bir çok militan. Bu gün ülkemizi yöneten ÖSO/IŞİD çete lideri Erdoğan ve oligarşik diktaya karşı halklarımızın kurtuluşu için savaşarak şehit düştüler.

O gün Anti-emperyalistlik adı altında DEVRİM CEPHESİNE yönelik yapılan mesnetsiz ve haksız ithamların aslında oligarşik diktanın ÖSO/IŞİD çete lideri Erdoğan’ı meşrulaştıran olgular olduğu anlaşılmış ve artık İşçi ve emekçi halkımız tarafından da farkedilmiş ve görülmüştür.

  • KIZILDERE ORTADOĞU HALK DEVRİMLERİNİN KESİNTİSİZ YOLUDUR

“Biz buraya dönmeye değil ölmeye geldik” Önder Mahir Çayan’ın son sözleriydi. Tarih 30 Mart 1972 yılını gösterdiğinde Kızılderede bir savaşın manifestosu böyle yazılıyordu. Amerikan Emperyalizminin boyunduruğu altında bir ülkede kölece yaşamaktansa silah elde vuruşarak direnmenin tek kurtuluş yolu olduğunu haykırarak 9 yoldaşıyla ölümsüzlüğe ulaştılar.

Onları onlar yapan yaldızlı sözler değildi. Gençlik macerası değildi. Onların mücadelesi, onların yolu kesintisiz devrim yoluydu. Bağımsızlık, Demokrasi, Sosyalizm şiariyla çıktılar yola. Bu yolda teslimiyet değil, irade, inanç ve cüret vardı. Bu temelde Kızıldere bir son değil başlangıçtır.

Kızıldere; Politikleşmiş Askeri Savaş Stratejisi temelinde Anti-Emperyalist Anti-Oligarşik halk devrimi için dövüşenlerin yoludur. Kızıldere; Emperyalizme Siyonizme ve onların kukla rejimlerine karşı, Ortadoğu halklarının zaferinin yoludur.

Kızıldere; İdeolojik, Politik, Askeri birliğin devrimci stratejik sentezidir. Kızıldere; Siper yoldaşlığının ete kemiğe büründüğü devrimciliğin tanımıdır.

Kızıldere; Bağımsız Türkiye, Birleşik özgür Kürdistan çağrısıdır. Kızıldere; Ortadoğu Devrim Cephesinin kızıl sancağıdır.

Biz, MLSPB devrim cephesi savaşçıları olarak diyoruz ki; Önder Mahir Çayan’ı anmak savaşmaktır. Rojava devrim topraklarında Önderimizi savaşarak anıyoruz. Türkiye ve Ortadoğu halklarına sesleniyoruz. Emperyalizme, Siyonizme ve işbirlikçilerine karşı, Parti-Cephenin devrimci, ihtilalci kızıl bayrağın altında birleşmeye, mücadeleye ve zafere çağırıyoruz.

Yaşasın Devrim ve Sosyalizm

Yaşasın Ortadoğu Devrim Cephesi

Kurtuluşa kadar savaş

29 Mart 2015

MLSPB/DEVRİM CEPHESİ

Serêkaniyê Karargahı

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.