Zaharova: Türk Devletine “Abartılı Konuşmayın” Dedi

0 200
image_pdf

İşgalci Türk ordusu ve çetelerin İdlib’in Neyrab kasabasında başlattığı saldırı sonrası Rusya’dan peş peşe sert açıklamalar geldi. Rusya İşgalci Türk devletine “teröristleri desteklemekten vazgeçin” derken, Zaharova, “abartılı konuşmayın” dedi.

  • RUSYA

Açıklamanın devamında ise “Bunun Türk Silahlı Kuvvetleri’nin militanlara destek verdiği ilk vaka olmadığına dikkat çekmek isteriz. Türk tarafını teröristlerin faaliyetlerine destek vermeyi ve onlara silah sevk etmeyi durdurmaya çağırıyoruz” denildi.

  • MARİYA ZAHAROVA

Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ise İşgakci Türk devletine “abartılı açıklamalar yapma” ve “diplomatik kanalları devreye koy” açıklaması geldi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, İşgalci Türk devletine “İdlib’le ilgili abartılı açıklamalar yapmayıp bunun yerine diplomatik kanallarını devreye alma” çağrısında bulundu.

  • RUS SAVUNMA BAKANLIĞI

Rusya Savunma Bakanlığı ise Neyrab’a yönelik saldırılar sonrası Rus uçakların cihatçı gruplara hava saldırıları düzenlediğini ve Türk tarafıyla geçtikleri bağlantı sonrası ise Türk ordusunun bölgeye yönelik topçu saldırılarını durduğunu duyurdu.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.