Venezüella lideri Maduro’ya bombalı İHA ile suikast girişimi

0 720
image_pdf

Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro, başkent Caracas’taki askeri törende konuşma yaptığı sırada bomba yüklü insansız hava aracı (İHA) ile saldırı düzenlendi. Maduro olaydan yara almadan kurtulurken, yedi askerin patlama sonucu yaralandığı bildirildi

Venezüella Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ordunun kuruluşunun 81. yıldönümü için düzenlenen törende kürsüden konuşma yaptığı sırada patlayıcı taşıyan iki insansız hava aracıyla (İHA) saldırı düzenlendi. İHA’lar Maduro’ya ulaşmadan patlarken, Maduro saldırıdan yara almadan kurtuldu, tören alanındaki yedi asker yaralandı.

Venezüella İletişim Bakanı Jorge Rodriguez, Maduro’nun konuşması sırasında tören alanına üzerinde patlayıcı bulunan iki İHA ile saldırı düzenlendiğini açıkladı. Rodriguez, Maduro’nun saldırıda herhangi bir yara almadığını ve güvenli bir yerde olduğu bilgisini paylaştı.

Rodriguez ayrıca, patlama sırasında yedi askerin yaralandığını açıkladı.

Maduro ise saldırı sonrasında “Uçan bir cisim yakınımda patladı, büyük bir patlamaydı. Ardından ikinci patlama gerçekleşti” dedi.

Suikast girişimi sonrası operasyon

Saldırının ardından tutuklananların olduğu açıklanırken, kaç kişinin tutuklandığı henüz belirtilmedi.

Maduro, saldırının Kolombiya tarafından yapıldığını ileri sürerken, Kolombiya hükümeti ise suçlamayı reddetti. İletişim Bakanı Rodriguez ise Maduro’dan farklı olarak saldırıyı sağcı muhalefetin gerçekleştirdiğini iddia etti.

Saldırı sırasında süren kamera kaydında, Maduro konuşma yaparken yanında bulunan eşinin yukarıya doğru bakarak korktuğu, töreni dinleyen askerlerin de tören alanının yan tarafına doğru koşmaya başladıkları görüldü.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.