Urfa’da 1 Eylül soruşturması

0 74
image_pdf
Urfa’da 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla düzenlenen yürüyüş gerekçesiyle aralarında siyasetçilerin de bulunduğu 16 kişi hakkında soruşturma açıldı.
Urfa’da 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde düzenlenen yürüyüşle ilgili soruşturma başlatıldı. Bu kapsamda Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi Bekir Karageçili, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Urfa İl Eşbaşkanları Emine Çetiner ve Mikail Gözek, il yöneticileri Hasan Yıldız, Lütfi Hazer, Ferit Tamga, Haliliye İlçe Eşbaşkanı Hatice Göktepe, Belediye Meclis üyeleri İsmail Kaplan, Sıtkı Dursun, Mahmut Bektaş ve Selma Ateş ile Eğitim Sen Urfa Şubesi Eşbaşkanı Mahmut Binici ifadeye çağrıldı.
Urfa İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesi’ne giden 12 kişi, soruşturma kapsamında ifade verdi. Polisin, “1 Eylül’e neden katıldınız?” ve “1 Eylül’ü kim düzenledi?” şeklinde sorular sorduğu aktarıldı.
Ayrıca HDP Urfa Milletvekili Ayşe Sürücü’nün danışmanı Beritan Sayan ile Mehmet Oğur, İsmail Karadağlı ve Ömer Yıldırım’ın da soruşturma kapsamında ifadeye çağrıldığı öğrenildi.
image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.