TKP/ML TİKKO Gerillalarının Cenazeleri Ailelerine Teslim Edilmedi

0 364
image_pdf

Dersim Ovacık Büyükköy ile Arslandoğmuş köyleri arasında 7 Eylül ile 9 Eylül tarihleri arasında yaşanan bombardıman ve çatışmada ölümsüzleştiği iddia edilen Erol Volkan İldem (Nubar) ile Fadime Çakıl (Rosa) isimli TİKKO gerillalarının aileleri ve Partizan Şehit ve Tutsak Aileleri teşhis için Malatya Adli Tıp Kurumu’nda.

Cenazelere koronavirüs testi yapıldığı ve öğlen 13:00’da sonucun çıkacağı, ailelerin öğleden sonra teşhis yapacağı ifade edildi.

  • CENAZELER TESLİM EDİLMEDİ

Ovacık’ta yaşanan bombardımanda ölümsüzleştikleri iddia edilen TKP/ML TİKKO gerillaları Erol Volkan İldem (Nubar) ve Fadime Çakıl (Rosa)’nın cenazeleri ailelerine “DNA testi yapılmadığı” gerekçe gösterilerek teslim edilmedi.

Cenazelerin tanınmayacak halde olduğu ifade edilirken, ailelerin cenazeleri görmesine dahi izin verilmedi. Aileler, İçişleri Bakanlığı’nın isimleri açıklamasına rağmen cenazelerin teslim edilmemesine tepki gösterirken, cenazelerin askerler tarafından teşhis edildikten sonra tanınmayacak hale getirildiği ihtimali belirtiliyor.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.