Tasfiyeciliği Tescilli DY Tarafından Katledilen İki Devrimci

0 313
image_pdf

Gerek 12 Eylül öncesi ve sonrasını yaşamış olan devrimciler açısından, gerek yeni jenerasyon devrimciler açısından olsun DY denilince akla gelen ilk şey tasfiyeciliktir. Türkiye devrim tarihinde adı tasfiyecilikle anılan ve tescillenen DY, Nurettin GÜRATEŞ yoldaşın Akdeniz’e yönelik çalışmaları sonrası THKP-C sevdalıları KASABALILARIN giderek etkili olmaları ile birlikte zemininlerinin kaymaya başladığını farkettikleri anda hareketimize dönük provakasyonlara yeltenmişlerdir.

KASABALI devrimci Nurettin GÜRETEŞ’in yoldaşı THKP-C/MLSPB üyesi Bedir Ali AKARSU 1977’lerde tohumu atılan Çukurova’daki mücadelenin ilk kadrolarındandır. Bedir Ali AKARSU yoldaş tescilli tasfiyeciler tarafından 30 Temmuz 1979 tarihinde katledilmiştir.

Benzer saldırı birkez daha tekrarlanmış ve bir dönem DY saflarında mücadele eden ve DY oportünizmini ve tasfiyeciliğini yakından gören Arif YILMAZ yoldaş’a gerçekleştirilmiştir. Arif YILMAZ yoldaş ise 1978 yılında THKP-C/MLSPB saflarına katılılmıştır. Bu katılımı hazmedemeyen vede hızla boşalan zeminini tutabilmek için 10 Ağustos 1979 yılında tescilli tasfiyeciler tarafından katledilmiştir.

Bu ve buna benzer hadiseler hareketimizin geçmiş belgelerinde “sol içi çatışma” olarak nitelendirilmiştir. Aksine bu sol içi bir çatışma değildir. Eger doğru tanımlamak gerekir ise devrim ile tasfiyeciliğin çatışmasıdır. Bu böyle bilinmelidir.

Bizler Ege’den, Akdeniz’e KASABALI devrimcilerin yoldaşları olan 18’nde inandıkları dava uğruna canlarını ortaya koyan Muhammed ARSLAN’IN oligarşinin burçlarına dikeceğiz dediği PARTİ-CEPHE bayrağını taşıyan THKP-C sevdalılarıyız.

Yolumuz devrim yolunda düşenlerin yoludur!

Kurtuluşa kadar savaş!


image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.