Talip Karasansar “İnanç ve iradenin” direniş halkasıdır

0 507
image_pdf

Mahir Çayan ASD’ye açık mektubun bir yerinde TDH’nin tarihine ilişkin şöyle der “Türkiye’deki marksist hareket şerefli bir mücadele tarihine sahiptir. “Biz eskileriz, biz biliriz” safsatadan başka birşey değildir. Neyi bilirsiniz? Biz eğer gerçekten devrimci isek, gerçeği biliriz.” Mahir Çayan’ın ASD ile girdiği polemiğin asıl konusu bu degil. Talip KARASANSAR yoldaşı andığımız bugün bu sözleri buraya aktarmış olmamız okur aşıçından, ne alakası var sorusu? ile karşılaşacaktır.

Polemiğin asıl konusu Devrim, Örgüt, ve çalışma tarzı, fakat Mahir Çayan’ın bütün yazılarını dikkatli okuyan bir okur meselenin “devrim isteyip istememekle alakalı olmadığını” Asıl meselenin “devrim yapmaya cesaret edip etmeme” olduğunu kavrayacaktır.

“Devrim yapmaya cesareti kalmamış, vazgeçmişlerin” büyük işler yapıyoruz, yapacağız paravanası adı altında kırılan statokolarını yapıştırmak için genç bedenleri ikiyüzlüce ve hovardaca harcadığı yüzlerce insanın içinde 5 Haziran 2012 yılında şehit düşen bir yoldaştır.

Talip karasansar ölüme gülerek koşan, İnanç, irade ve cesaretle bilenmiş olan genç bir devrim neferidir. O açıdan biz ne Haziran’ın albayraklarını dalgalandıran genç savaşçıçıların bedenlerini küçük burjuva hırs ve emellerinize alet etmenize ne de Haziran’da düşenlerin mezar taşlarını “ağlama duvarına” çevirmenize müsade etmeyiz. Son sözü savaşanlar söyler!

Talip KARASANSAR devrimci kurtuluş mücadelemizde yaşıyor savaşıyor

Haziran Şehitleri: Yaşam Öyküleri

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.