İŞGALE KARŞI DİRENİŞTE ONLARCA TSK VE ÖSO ÇETESİ ÖLDÜRÜLDÜ

0 329
image_pdf

 

SÖMÜRGECİ VE İŞGALCİ SAVAŞIN 3 GÜNLÜK BİLANÇOSU

Girê Spî ve Silûk bölgeleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. İşgalci Türk ordusunun tüm teknik imkanlarını kullanmasına rağmen Til Findir ve Yabsê köylerinde çatışmalar sürüyor. Çatışmalarda 11 çete öldürüldü.

  • SERÊKANIYÊ:

İşgal saldırılarının üçüncü gününde Serêkanîyê’de kuşatmanın kırılması için savaşçılarımız büyük direniş sergiliyor.

Bölgede yaşanan çatışmalarda yaklaşık 94 çete öldürülürken 80 çete de yaralandı. Til Helef, Elezîziyê – Til erqem,  Xirbet Benat, Til Xenzîr ve Diwêra köylerinde çatışma sürüyor.

  • KOBANÊ:

Güçlerimizin tarafından düzenlenen suikast eyleminde 1 asker öldürüldü. İşgalci Türk ordusu Elî Şar köyünü bombaladı. Güçlerimiz saldırılara karşılık verdi ve 1 asker öldürülürken düşmana ait karakol çevresinde bulunan cephane imha edildi.

  • DÊRIK:

İşgalci Türk ordusu Dêrik’te sınırı geçiyor. Qesir dîb köyünde şiddetli çatışmalar yaşandı. Çatışmalarda 6 asker öldürüldü 23 asker de yaralandı. Delavê Kera köyünde Türk ordusuna ait zırhlı bir araç imha edildi. Bölgeye top atışları yapıldı.Carudiyê köyünde şiddetli çatışmalar yaşandı.

Banûkiyê köyünün karşısında bulunan Türk karakolu güçlerimiz tarafından hedef alındı. Karakolda yangın çıkarken 6 asker öldürüldü, 21 askerde yaralandı.

Akşam saatlerinde Dêrika Beravî köyünde düşmana ait bir araç güçlerimiz tarafından yakıldı.

11 Ekim’de işgalci Türk ordusu savaş uçakları, keşif uçakları, obüsler, tanklar ve tüm teknik gücüyle sınır hattındaki kentleri yoğun bir şekilde bombalamıştır.

Savaşçılarımızın göstermiş olduğu büyük direnişle toplamda, işgalci Türk devletine bağlı 118 çete öldürülmüş, 90’ı da yaralanmıştır.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.