Suriye İstilasını Başlatan ABD Temsilcisi Jeffrey Türkiye’de

0 219
image_pdf

ABD’nin Suriye Özel (İşgalci) Temsilcisi James Jeffrey, Ankara’ya iner inmez Rusya, İran ve Suriye’yi hedef alan açıklamalar yaptı.

ABD Temsilcisi James Jeffrey ve beraberindeki heyet, resmi temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya geldi. Jeffrey ve heyetini Ankara’ya getiren uçak, 18.35’te Esenboğa Havalimanı’na indi.

James Jeffrey, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ABD’nin NATO’daki müttefiği Türkiye’nin askerlerinin bugün İdlib’de büyük bir tehditle karşı karşıya olduğunu, bu tehdidin Rusya ve Esad rejiminden geldiğini iddia etti.

Jeffrey, “Biz bugün Ankara’ya gelip, Türk hükümetiyle durumu gözden geçirmek ve (Türkiye’ye) mümkün olduğu kadar destek vermek istiyoruz” dedi.

  • ŞEHİDİNİZ VAR

Jeffrey, geçen hafta yaptığı açıklamada “Türkiye’yi Putin’e güvenilmeyeceği konusunda uyarmıştık” demişti. Türkiye’nin Suriye’ye karşı yapacağı girişimleri de desteklerini söylemişti.

Jeffrey Türkçe yaptığı açıklamada “Şehidiniz var, başınız sağolsun” ifadelerini kullandı.

  • YAKIN İRTİBATTAYIZ

James Jeffrey’e eşlik eden ABD’nin Ankara Büyükelçisi David Michael Satterfield’ın kıdemli danışmanı Rich Outzen de büyükelçilik adına yaptığı açıklamada, “Şam rejiminin saldırılarını ABD olarak şiddetle kınıyoruz. Azami dayanışma içerisinde bulunmak istiyoruz. Bundan dolayı Türk müttefiklerimizle yakın irtibat halinde olmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.