Somalı madenciler İzmir’de kurtarma çalışmalarına katıldı

0 75
image_pdf

Bağımsız Maden İş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “İzmir depremi ile dayanışma için deneyimli madencilerden oluşan tahlisiye ekibimiz ile Kırkağaç çam’ından yola çıkıyoruz.” dedi.

Devamla “İzmir İtfaiyesi ile birlikte koordineli biçimde çalışmalara katıldıklarını belirten işçiler “Madenciler ve kalbimiz İzmir’de, el birliği ile bu zorlu günleri aşacağız” ifadelerine yer verdi.

Kıdem tazminatı ve ücretlerini alamadığı için Soma’dan Ankara’ya doğru yürüyüşe başlayan ancak Manisa Kırkağaç’ta  AKP’nin jandarma ve polisi tarafından önleri kesilmiş Ankara’ya yürümelerine izin verilmemişti. Maden işçileri direnişlerin 19. gününde Kırkağaç Çam’ından İzmir depreminde kurtarma çalışmalarına katıldı. Soma’da direnen maden işçileri İzmir ‘e gidiyor. Halk düşmanı  AKP’nin tarım ve orman bakanı Bekir Pakdemirli aynı yerde şov peşinde.

  • HALKIN ÖNCÜSÜ “İŞÇİ SINIFINA” SELAM OLSUN

Soma’da direnen maden işçileri İzmir’de meydana gelen depremde enkaz bölgesine ulaşmış ve çalışmaya başlamışlardır. İzmir İtfaiyesi ile koordineli bir biçimde arama kurtarma çalışmalarına katılan Somalı maden işçileri enkaz altındakilerine ulaşmaya çalışıyor.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.