SML Etiket işçileri gözaltına alındı

0 14
image_pdf

SML Etiket direnişçileri “Keyfi yasakları tanımıyoruz” diyerek direnişlerini sürdürüyor. Fabrika önüne gelen direnişçi işçiler gözaltına alındı.

DEV TEKSTİL üyesi SML Etiket direnişçileri polis tehdidine sendika düşmanlığına karşı fabrika önüne gelerek direnişlerini sürdürüyor. Direnişlerinin 76. gününde fabrika önünde olacaklarını duyuran işçiler gözaltına saldırısı ile karşı karşıya kaldı. Fabrika önüne gelen SML Etiket direnişçisi Seçil Arı, DEV TEKSTİL İstanbul Temsilcisi Okan Karaçam ve DEV TEKSTİL üyesi Nubar Laçin gözaltına alındı.

Fabrika önünde işçilere keyfi yasakları tanımadıklarını ifade eden SML Etiket direnişçisi Seçil Arı “Direnişimizin 76. günündeyiz. Mobinglere, baskılara gözaltı saldırısına rağmen buraya geldik. SML Etiket önünde sivil ve resmi polisler bekliyor. Bizler haklı mücadelemizi sonuna kadar devam ettireceğiz. Bugün işçiler ölüm ile burun buruna koronavirüs salgınında çalıştırılıyor. Hayatlarını kaybediyor. Biz işçi emekçilere bulaşma riskinin en düşük olduğu yerde bizim eylemlerimizi yasaklıyorlar. AVMler kapalı değil, metrobüsler dolu. Bizler haklıyız kazanacağız” dedi.

DEV TEKSTİL İstanbul Temsilcisi Okan Karaçam ise “Direnişimizin 76. Gününde DEV TEKSTİL üyelerimiz ile fabrika önünde geldik. Bize bir saldırı olursa, bunun suçlusu sadece iktidar değil, SML Etiket ve ona üretim yapan firmalarda suçludur. Bizler mücadelemizi sürdüreceğiz” diye belirtti.

“Yaşasın sınıf dayanışması” diyen direnişçi işçiler fabrika önünde gözaltına alındı.

 

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.