PTT işçilerine Genel Müdür emriyle polis saldırısı

0 18
image_pdf

Sendikalaştıkları için işten çıkarılan PTT-Sen üyesi işçiler, İstanbul ve İzmir’de işlerine geri dönme talebiyle eylemlerini sürdürüyorlardı. Ankara PTT Genel Müdürlüğü önünde oturma eylemi yapan işçileri polis darp ederek gözaltına aldı. İşçiler sosyal medya hesaplarından gözaltı aracında gelişmeleri paylaştı.

Genel Müdürlükle görüşme talebiyle PTT-Sen yöneticileri ve işçiler, Ankara PTT Genel Müdürlüğü önünde oturma eylemi yaptı. 14 bin taşeron işçisi adına direndiklerini ifade eden işçiler “Haklı taleplerimiz karşılık bulana kadar buradan ayrılmayacağız. Buradan bizi ancak söküp kopararak alabilirler. Biz 14 bin taşeron kardeşimiz için buradayız, haklarımızı alıncaya kadar mücadele edeceğiz. Direne direne kazanacağız” dedi.

Muhatapları ile görüşme yapmak üzere Ankara PTT Genel Müdürlüğü önünde bekleyişlerini sürdüren işçiler taleplerini şu şekilde sıraladı:

-Ücretsiz izinler kaldırılsın

-İşe iade

-Sendikamız ve taşeron işçiler üzerindeki baskılar son bulsun, sendikal haklar tanınsın.

İşçiler daha sonra darp edilerek gözaltına alındı. Gözaltına alınan işçiler polis aracından “Bu barikatları anayasayı çiğneyen patronların karşısına kursunlar, işçilerin değil” diye konuştu. Bir başka işçi ise “14 kişi pandemi nedeniyle gözaltına alındık ama 5 metrekarelik gözaltı aracındayız” dedi.

PTT Sen’de sosyal medya hesabından gelişmeleri şöyle paylaştı:

 “PTT(@PTTKurumsal) Genel Müdürlüğü önünde sabah 10’dan itibaren görüşme talebiyle bekliyorduk. Saatlerce bekleyişe rağmen görüşme talebimize hiçbir cevap verilmeden, PTT Genel Müdürü Hakan Gülten’nin (@hakangulten) emriyle gözaltına alındık. İŞÇİYİZ HAKLIYIZ, HAKKIMIZI ALACAĞIZ!”

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.