PTT işçileri SGK İstanbul İl Müdürlüğü önünde oturma eylemine başladı

0 47
image_pdf

Sendikalı oldukları için Kod-29 ile işten çıkartılan PTT-SEN üyesi işçiler, SGK İstanbul İl Müdürlüğü önünde “Kod-29’un kaldırılsın” talebiyle oturma eylemine başladı.

PTT’de sendikalı oldukları ve sendikal faaliyet yürüttükleri için tazminatsız işten atılan, aralarında PTT-SEN’in başkan ve yöneticilerinin de olduğu taşeron işçilerin, “Bak Postacı Direniyor” şiarıyla başlattıkları direniş 106. gününde sürüyor.

SGK İstanbul İl Müdürlüğü önünde “Kod-29’un kaldırılsın” talebiyle oturme eylemi yapan PTT işçileri, Kod-29’la tazminat hakları gasbediler ve işsizlik maaşı almaları engellenerek açlığa mahkum edildiklerini belirttiler. İşçiler, “Kod-29’la, ücretsiz izinlerle açlığa mahkum eden binlerce işçi kardeşimizi de buraya davet ediyoruz” diyerek çağrıda bulunurken, polis tarafından gözaltına alınmakla tehdit edildiklerini belirttiler.

Kod-29’la işten atılan sendika yönetici ve üyeleri “Patronları sorgulamayan SGK, tek tuşla işleri Kod-29’dan işten atan SGK, tek tuşlada Kod-29’u kaldıracak” diyerek tepkilerini ifade ettiler.

 

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.