ÖSO’NUN “KAFASI KESİLECEK” DEDİĞİ ÇİÇEK KOBANÊ URFA EMNİYETİ’NDE

0 278
image_pdf

İşgalci Türk askerleri ve ÖSO çetlerinin esir aldığı ve sosyal medya’da “kafası kesecek” sözleriyle videosu yayınlanan Çiçek Kobanê’nin yaralı halde Urfa Emniyet Müdürlüğü’nde tutulduğu öğrenildi.

İşgalci TSK ve Çelerinin  Suriye topraklarına saldırısında TSK’nın paramiliter çete gücü “ÖSO” tarafından yaralı yakalanıp ve görüntüleri sosyal medya aracılığıyla “Kafası kesilecek” sözleriyle servis edilen YPJ üyesi Rakkalı Darzê Salih Temo’nun (Çiçek Kobanê) Urfa TEM Şube’de gözaltında olduğu öğrenildi. Temo’nun Rakkalı olan ailesinin savaştan kaçarak 7 yıldır Suruç’ta yaşadığı öğrenilirken, yaralı olarak Urfa’ya getirildiği ayağından ameliyat edildikten sonra 7 gün hastanede tutulduğu, daha sonra yarası iyileşmeden ve ayağındaki platinle TEM Şube’ye getirildiği öğrenildi. Temo’nun ayağa kalkamadığı ve ihtiyaçlarını gideremediği halde, 4 gündür gözaltında tutuluyor.

Öte yandan YPJ’li Makbule Sünger’in de 3 gündür Urfa Jandarma Komutanlığı’nda gözaltında tutulduğu, gözaltına alınan Kuzey ve Doğu Suriyelilerin sayısının daha fazla olabileceği kaydedildi.

Temo ve Sünger’in ifade işlemlerinden sonra Urfa Adliyesi’ne “Örgüt üyesi olmak” gerekçesiyle sevk edilmeleri bekleniyor.

MUHAMMED ARSLAN’IN TARİHİ ÇAĞRISI

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.