Naciye ÇAYAN: Yeni yeni MAHİR’ler doğuracak analar

0 250
image_pdf
"Evlatlarım...

Dün Kızıldere’de oğlum, dokuz arkadaşıyla Türkiye devrimi için kanının son damlasına kadar savaşarak öldü. Ama bugün binlerce Mahir’in yaşadığını görüyorum. Onun yolunda yürüyen sizler, benim de çocuklarım, Mahirlerimsiniz.

Oğlum bir kere öldü ama, arkasında binlerce Mahir yaşıyor. Ve yaşayarak, devrim mücadelesini onun yolundan yürüyerek başarıya ulaştıracaktır. O, her şeyini devrime adamıştı. Ben kendisine ‘Oğlum çalış’ dediğimde, ‘Ben kendim için değil, halkım için çalışıyorum. Sadece ben değil, benim gibi binlerce kişi de devrim için çalışıyor’ derdi.

Ben, bütün devrimcileri çok seviyorum. Bir oğlum öldü, binlerce evladım yaşıyor. Devrim mücadelesinde ölenlerin analarına, babalarına ne mutlu. Ben görmesem de, ölsem de devrim mutlaka başarıya ulaşacaktır.

Mahir gibi oğlum olduğu için iftihar ediyorum. Bugün bilmediğim, tanımadığım, görmediğim binlerce Mahir’im var. Onlarla da iftihar ediyorum. Yeni yeni Mahir’ler doğuracak analar, bir değil binlercesini. Ve onlar faşizme karşı mücadele ederek devrimi yapacaktır.

Mahir’in yolunda yürüyerek devrim için savaşanlara mücadelelerinde başarılar dilerim.

Anneniz Naciye Çayan”

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.