Muhammed Arslan’ın Ailesine Yazdığı Mektuplar

0 48
image_pdf

THKP-C/MLSPB gerillası Muhammed Arslan, 5 Ağustos 2016 yılında NATO ordusu Türk Silahlı Kuvvetleri T.S.K.’nın Medya savunma alanlarına yönelik yaptığı hava saldırısında 8 PKK gerillası ile birlikte şehit düştü. Mahalle arkadaşı ve yoldaşı Alper Çakas ile birlikte 1O Haziran 2015 yılında Suriye’de (Rojava) kurulan Enternasyonalist Özgürlük Taburunda (EÖT) MLSPB/DEVRİM CEPHESİ savaşçısı olarak yer aldı. 2015 Temmuz başında bir grup yoldaşı ile MSA’larına geçti. 12 Mart 2016’da kuruluşu ilan edilen Halkların Birleşik Devrim Hareketi HBDH çalışmalarında THKP-C/MLSPB gerillası olarak görev aldı. Suriye’de (Rojava) olduğu süreçte Arslan yoldaş ailesine mektuplar yazdı. Ailesine yazdığı mektupları aynen yayınlıyoruz.


MUHAMMED ARSLAN’IN AİLESİNE YAZDIĞI MEKTUPLAR *

MERHABA Canım Ailem;
İnşallah iyisinizdir. Ben burda çok iyim sakına beni merak etmeyin. Biz, partimiz MLSPB/DEVRİM CEPHESİ olarak Rojova topraklarında bu halkın savaşına katıldık.

Anne, Baba, sakına beni MERAK ETMEYİN, kendinizi buradaki ezilmiş, işkence yapılmış Ailelerin yerine koyun. Biz, partimiz MLSPB-DEVRİM CEPHESİ olarak Emperyalizme, Siyonizm’e, oligarşiye geçit vermeyegiz. Önder MAHİR ÇAYAN’DAN aldığımız bu kızıl oraklı çekiçli bayrağı oligarşinin burcunda dalgalandıracağız.

Anne, Baba, sizi bütün devrimci duygularımla kucaklar ellerinizden öperim, ben asla vatan haini olmadım. ben hep vatanımın halkımın neferi oldum. Bu devrimi dünya emperyalizminde bile gerçekleştireceğiz. Sakına ROJAVA’DA olduğumu telefonda konuşmayın, çünkü bir daha o kapıyı çalamam. Bu mektubu polise vermeyin. Abim, Ablalarım, canım kardeşim Soner inşallah iyisinizdir. Hepinizi devrimci duygularımla kucaklıyorum.

Bu mektubu Soner Aleyna’ya versin. sakınada açmasın.

YAŞASIN PARTİMİZ MLSPB-DEVRİM CEPHESİ

MAHİR ÇAYAN YAŞIYOR SAVAŞIYOR

YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ

PARTİ CEPHE MEVZİSİ DEVRİM CEPHESİ

KIZILDERE SON DEĞİL SAVAŞ SÜRECEK

MLSPB-DEVRİM CEPHESİ”

***

ALEYNA’YA; CANIMIN İÇİ

Ben şuan Rojava topraklarındayım, sakına beni merak etme. Burada durumlar iyi, bir sıkıntı yoktur. umarım sınıfı geç, derslere çalış, ama en çokta bu mücadeleye katıl. Bir sıkıntı derdin olursa oradaki yoldaşlarımın yanına git. sakına üzülme, sana dediğim hiç bir şeyi unutma, yakında resimlerim gelicek. O resimleri kimseye verme, bir şey olduğunda Soner gelicek yanına. satırlarıma son verirken seni bütün devrimci duygularımla kucaklar gözlerinden ÖPERİM

YAŞASIN POLİTİK ASKERİ SAVAŞ STRATEJİMİZ

YAŞASIN PARTİMİZ MLSPB-DEVRİM CEPHESİ

YAŞASIN ROJOVA, KOBANE DİRENİŞİMİZ

YA ÖZGÜR VATAN YA ÖLÜM

MUHAMMED ALEYNA ARSLAN

ALEYNA DEMİRCİ

*Not: Bu mektupla Haziran 2O15’de Rojava’da Yazılmıştır.

image_pdf
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.